A Tanárok a Tanárokért csoport szombatra tüntetést is szervez, és úgy számolnak, hogy hétfőtől még több tanár fog csatlakozni a tiltakozáshoz.
A köznevelés és oktatás állapota elleni tiltakozások során először fordul elő, hogy egész kerületek összes óvodájában polgári engedetlenségi akciót hirdettek a dolgozók. Több mint 700 óvodapedagógus nem veszi fel ma a munkát csak Budapesten.
Az állam az EU-ra mutogatva az alapfeladatait sem látja el, miközben gigabizniszeket köt és önti a pénz a hatalom körüli strómancelebekre. Aki pedig kiáll magáért és másokért, azt a gigantikus médiakrakennel rántják le a mélybe.
Ha pedig a kormány nem tudja működtetni a közoktatást, akkor engedje azt újra át az önkormányzatoknak.
Nyílt levelet írtak a kormánynak, mert szerintük „ez a rendszer aránytalanul korlátozza a tiltakozó tanárok sztrájkjogát, majd megtorlással igyekszik elhallgattatni őket”.
Attól függően, hogy miből indulunk ki, a magyar oktatás vagy már összeomlott, vagy sosem fog, mondja az oktatáskutató. Az oktatásirányítást politikai napirendek vezérlik Radó Péter szerint, a kormány pedig a jelenlegi centralizált, bürokratikus rendszerben akkor sem tudná megoldani az oktatás problémáit, ha akarná.
Csatlakoznak a gördülő polgári engedetlenséghez.
Pályaelhagyó osztályfőnökökről, tanárhiány miatt elmaradó fizikaórákról meséltek a pénteki diáktüntetés résztvevői. Videó.
A Momentum oktatási kerekasztalán minden érintett képviselte magát a kormány meghívott képviselőjén kívül. A diákokat képviselő Schermann Fruzsina szerint tanáraik motiválatlansága láttán ők maguk is hajlamosak beletörődni, hogy nincs ennél jobb élet.
Hétfőtől. Hosszabb ideig is fenntartható, ugyanakkor látványos ellenállást szeretnének, ennek lebonyolítására tettek javaslatokat a pedagógusok számára.
Indul a tanév, kövesd a 444-en!
Az államtitkár levelezik a sztrájkoló tanárokkal.
"Mára odáig jutottunk, hogy a közoktatás legelemibb feltételei hiányoznak: tömeges a pedagógushiány, elöregszenek a tantestületek, amit csak súlyosbít a kormányzat pedagógus szakszervezetekkel szemben mutatott mérhetetlen cinizmusa."
Erről Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár beszélt egy csütörtöki rendezvényen.
Ehhez képest korábban azt hangoztatták, hogy befektetés a társadalom jövőjébe.