A Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint a KDNP elnöke lobbizott azért, hogy „olyanok előtt nyíljon meg az út a magyar állampolgárság felé, akiket semmilyen valódi szál nem fűzött Magyarországhoz”.
Most azt is vizsgálják, hogy hogyan kaphattak bármiféle magyar kötődés nélkül egyesek állampolgárságot a külügy segítségével.
Új nevek: kaptak diplomata okmányt a külképviseleteket karbantartó cég vezetői, a volt Honvéd-tulaj Bozó Zoltán és kollégái, de még a trieszti kikötőprojekttel megbízott vállalat vezetője is. A Külügyminisztérium kezdeményezte a papírok visszavonását.
Velkey György szerint „ez nem tisztogatás, hanem korrekt, emberi bánásmód és kiállás azok mellett, akik napi szintű elszenvedői voltak, akár félreállított diplomataként, akár állampolgárként mindannak, ami az elmúlt években a minisztériumban történt”.
A Telex megszerzett néhány nevet azok közül, akiknek volt diplomata útlevelük. Az Orbán-kormány alatt nagyon sok útlevelet osztotta ki, az új vezetés felülvizsgálja a listát.
Alig egy hónapja van ellenzékben a Fidesz, máris megtalálta a nyílt levelek erejét.
Ez csak válasz volt az ukrán támadásokra, úgy!
Az előző kormányban Bíró Marcell nem szakmai, inkább politikai kinevezett volt. Magyar Péter azt kérte, ne ahhoz hasonlítsák a mostani kinevezést.
A külgazdaság átkerült a Kapitány „Még Egy Feketét” István vezette Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz.
A Telex cikke szerint a támogatások a teljes koncertköltségeket fedezték, az előadó egyetlen forint tőkét sem kockáztatott, mindent a magyar állam állt.
Elszoktunk az ilyen hírektől az elmúlt években.
Ez annyi, mint havonta 1 millió. A celebritás Gáspár Győző celebritás lánya eredetileg május végéig szerződött le a Külügyminisztériummal.
Az izraeli tájékoztatás szerint a 175 aktivistát kirakták Krétán. A magyar külügy nyomon követi az eseményeket, és az athéni konzult is odaküldte, hogy személyesen járjon el a magyar férfi érdekében.
Hegedűs Zsolt leendő egészségügyi miniszter szerint „a közbizalom megerősítéséhez világos válaszokra van szükség”.
„Legyünk őszinték: a károgók is éltek volna ugyanúgy ezzel a munkalehetőséggel!”