A kisfiú a tatabányai kórházban halt bele a lázgörcsbe, az egészségügyi miniszter szerint változtatni kell a rendszeren, ami „már nagyon mélyen konzerválta az átláthatatlanságot és a hibák eltitkolásának gyakorlatát.”
A szülők feljelentést tettek a kórház ellen, ahová agyhártyagyulladás gyanújával küldte be a kisfiút a háziorvos.