Húsz tajvani kortárs művész munkáiból nyílt remek kiállítás a Ludwigban.
Hozzáértők szerint képzőművészetről csak hozzáértők írhatnak. De mi bebizonyítjuk, hogy épp ellenkezőleg! És olyan összefüggésekre mutatunk rá két most nyílt kiállítás között, amelyek talán össze sem függnek!
Megnyílt a majdnem 100 éves korában elhunyt Vera Molnar nagy kiállítása a Ludwigban, kiegészülve fiatal újmédiaművészek alkotásaival.
A Kritikus kultúra címmel tartott konferencián a művészek, intézményvezetők, kutatók és filozófusok beszéltek arról, milyen a politika által leuralt kultúrában érvényesülni, hogy lehet túlélni függetlenként és hogy mi is történt a kultúrában az elmúlt 10 évben.
De most már nem fordítják vissza.
Rózsa Luca Sára, Tranker Kata és Ulbert Ádám a hazai fiatal kortárs művészeket díjazó Esterházy Art Award idei nyertesei. Ehhez kapcsolódva február közepéig 26 művész alkotásait lehet megnézni a Ludwigban.
Czinege Lajosék védelmében meg kell jegyeznem, hogy nem emlékszem olyanra, hogy a Magyar Munkásmozgalmi Múzeum a „muflonozás gépfegyverrel, szovjet katonai helikopterből, bevodkázva” témakörben rendezett volna nívós kiállítást a kor jegyzett alkotóinak részvételével.
Nagyon feszült volt a hangulat az alkotó, Brückner János szerint, mert Fabényi Júlia szerint Orbán nem való a múzeumba.
Nem volt más pályázó.
Ez, kérem, egy optimista kiállítás!
A tiltakozók is éppen ma vonultak ki a múzeumból, és mentek át az Emmi elé.
A múzeum előterét tegnap foglalták el hallgatók és művészek. Amíg nem teljesülnek követeléseik, maradnak.