Tovább töpörödik a Magyar Szocialista Párt.
Egyben azt írják, „elvi éllel” támogatják, hogy a hatóságok „részrehajlás nélkül” vizsgáljanak ki minden korrupciógyanús ügyet, „függetlenül az érintettek pártállásától”.
Komjáthi Imre pártelnök meghirdette az újjáépítést.
A rendszerváltás egyik leghíresebb fotója készült Fábry Béláról, amint a kommunista utódpárt első elnökségi ülésére érkezik Trabantjával. Nem hitte volna, hogy még megéli az MSZP eljelentéktelenedését, és komolyan felmerüljön, hogy csak egy másik pártra szavazva tudja elérni politikai célját.
„A baloldali választók egy jelentős része a rendszerváltás reményében más politikai szereplőkben látja a kormányváltás esélyét” – írják.
Lehetőségként tekint egy nemrég bejegyzett baloldali pártra is.
Majnik Noé Szabolcs még a középiskolai tanulmányait végzi, de a párt példaértékűnek érzi fiatalos lendületét és elkötelezettségét.
Újbuda képviselője május elején jelentette be, hogy távozik az Országgyűlésből.
Élete egyik legnehezebb döntését hozta meg.
Bár egyelőre még nem tudják, kit indítsanak.
Miért, eddig ő volt?
Nem volt olyan nap, hogy ne gondolkodott volna ezen. Most a gondolat tetté lett.
Ha mind a 13 indulót nyilvántartásba veszik.
Azt mondta, Horn Gyula és Kovács László politikája sokkal jobban oldaná meg a jelenlegi külpolitikai problémákat.
Akik már hivatalban vannak, azokat továbbra is támogatnák.