A görögországi Leszbosz szigetén ragadt több ezer menedékkérő között kevesen vannak, akiknek nincs legalább egy abszurd történetük a menedékkérelmi eljárásról és az egész bürokratikus rendszerről. Nem ritka, hogy a hónapok óta a szigeten tartózkodó menekülteknek csak 2020 elejére van időpontjuk a folyamatban kulcsszerepet játszó interjúra, amit jóformán bármikor tovább halaszthatnak az elhavazott hatóságok.
Az Egészségügyi Világszervezet szíriai képviselője szerint al-Hol város menekülttáborában szívszorító a helyzet: gyerekek fagynak halálra, miután családjaik a biztonságba kerültek.
Két befogadóállomás szűnik meg.
A bahrai táborból hurcoltak el 30 családot, ahol az amerikaiakkal szövetséges kurd erők folytatnak offenzívát.
Az Orvosok Határok Nélkül pszichiátere múlt századi elmegyógyintézetekhez hasonlította a túlzsúfolt Moriát, ahol a traumatizált menedékkérők 30 százaléka kísérelt már meg öngyilkosságot.
Az izraeli kormány egyhangúlag döntött a 2013-ban Beér-Sevától kb. 60 km-re, a Negev sivatagban létrehozott menekülttábor felszámolása mellett.
Egy iráni házaspár mesélt arról, milyen, amikor nem tudnak enni adni a gyereküknek a magyar hatóságok miatt.
Kölcsönösen kedvező megállapodás.
Az ENSZ szerint az ötmillió menekült közül minden tizedik menekülttáborban él.
102 lakóból 94 nem eszik. Azt szeretnék, hogy engedjék szabadon őket, mert nem akarnak Magyarországon maradni.
Jordánia, bár nem írta alá a Genfi Egyezményt, szolidaritást mutatott a szíriai menekültválság kapcsán: ma már az ország lakosságának 10%-át teszik ki a menekültek.
Egy szíriai és egy egyiptomi férfi fagyott meg a sátrában.
A támadás akkor történt, amikor éppen ételt osztottak a menekülteknek a kb. 40 ezer embernek otthont adó táborban.
KÖzel 100 ember halt meg, mert valaki elnézte a célpontot.
A Migszol szerint a rossz körülményekkel küldik Ausztriába a migránsokat.