A hatmilliárd forint értékű kortárs gyűjtemény idáig el volt zárva a közönségtől.
Lakner László Alter ego című retrospektív kiállítása Debrecenben az év egyik legnagyobb képzőművészeti dobása itthon, amelyet szeptember végéig lehet és érdemes felkeresni.
Két külső kiállítóhely vezetőjét, és több múzeumi dolgozót menesztett emiatt a múzeum vezetése. Az önkormányzat szerint ezek a helyek nem szűnnek meg, csak átalakulnak.
Egyre kuszább elektronika ébredés mellé: a Hangfegyverek című kiállítás hangművészei a Hangoverben.
Ez maga a dada diadala.
Szerszámmal a szerszámboltban: A reménytelenül liberális politikus túl nagy nyomás alatt volt, magyarázkodott.
Antal Péter két festményének, egy Csontvárynak és egy Németh Lampérthnak még tavaly áprilisban veszett nyoma a múzeumból.
A rendőrség lezárta a nyomozást, mert nem volt bűncselekmény. A festményt a MODEM-nek kölcsönadó tulajdonos kicsit elkeseredett.
Százmillió forintot érő festmények tűntek el. Az igazgató szerint sem kizárt, hogy ellopták őket, de a lopás tényét nem tudják megerősíteni. Az emberi tényezőt nem lehet kizárni.