Az alap 14 éves története során a legnagyobb összegeket Fidesz-közeli szervezetek kapták.
A Nemzeti Együttműködési Alapból ömlik a közpénz a Fidesz- és kormányközeli civil szervezetekhez A pénzosztásért a CÖF-ös, Békemenet-szervető Csizmadia László felel.