„Nem tudom, hogy mit csináltam rosszul, vagy mit ne csináljak a jövőben” – mondta az olimpiai bajnok vízilabdázó.
Eddig az úszó utánpótlás szövetségi kapitánya volt.
Hiába emleget koncepciós pert az úszók volt kapitánya, annak semmi nyoma. Sőt, Kiss nemhogy hamarabb szabadult, de még az ítélet is túlzottan enyhe volt. Ráadásul az úszónak és társainak nem ez lehetett az első ügye.
Pedig korábban azt mondta, az uszodában köztudott volt, hogy 1961-ben nemi erőszakért több év börtönre ítélték Kiss László szövetségi kapitányt. Gyárfás elnézést kér, ha valakit megsértett.
Az adatvédelmi hatóság elnöke kivizsgálná, hogy kerültek elő az egykori nyomozati anyagok, addig szeretné, ha nem jelenne meg több részlet az úszóedző nemi erőszakos ügyéről.
Állítólag ezután beszélte meg a három fiú, hogy tagadni fognak.
Kárpáti Györgyék szerint a sport egyik legnagyobb értéke az az összetartás, ami érvényt kap azokban az esetekben is, amikor egy-egy sportember komoly bajba kerül.
A most lemondó úszókapitány politikai áldozatnak tekinti magát. Azt állítja, hogy 1961-ben koholt vádak alapján, egy koncepciós perben ítélték el.
Kiss László úszóedző nemierőszak-ügye, illetve a szövetség meghökkentő kiállása az erőszaktevő mellett túl sok volt az építőiparban tevékeny KÉSZ Csoportnak. Kiss nemtelen megvédését ironikus módon Hosszú Katinka szívhatja meg.
A popsztár nem szüntetheti meg érvényes szerződését a Sonyval.
Viszont ha már így alakult, furcsa lenne felelősségre vonni 2016-ban az 55 évvel ezelőttiekért.
Arról fognak dönteni, hogy hogyan kezeljék az amorózó hírében álló szövetségi kapitány börtönbüntetéséről szóló ügyet. Kiss ugyanis a város alpolgármestere.
Egységesen úgy döntöttek, hogy a szövetségi kapitánynak változatlanul bizalmat adnak.
Nem világos, hogy végül mennyit ült az úszóválogatott szövetségi kapitánya, de úgy tűnik, a börtönbüntetés nem nagyon törte meg a karrierjét.