Két óra kacagás, torokszorító zárlat – ifj. Vidnyánszky Attila szertelenül erős előadást készített a beregszászi színház négy éve Magyarországon rekedt társulatával.
A Telex megszerezte azt a dokumentumot, ami feltehetően a tagok elé került, és ebben csak a Márai- és a Jókai-program szerepel.
„Én úgy gondolom, hogy azok az erők munkálkodnak most is, akik 1965-ben felrobbantották a Nemzetit.” Az szerinte nem probléma, hogy a „nemzeti értékeket” képviselő társulatok juthatnak forráshoz. Maradna a színház élén 2028-ig.
Vidnyánszky Attila már „a leendő vezetővel” próbál előzékeny lenni.
Ez az a baleset, amiben Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó súlyosan megsérült, miután a díszletekről leesve három métert zuhantak.
A színész elmondta, miért szerződött a Nemzetihez azután, hogy sokan eljöttek onnan a baleset nem megfelelő kezelése miatt. És arról is beszélt, miért volt büszke, amikor egy férfi tanára megfogta a farkát.
A színész 75 éves volt.
Az Országos Mentőszolgálat megerősítette, hogy elláttak egy nőt a színházban.
Az egyik legfontosabb színházi zenész, Kovács Márton mesél néptáncról, Kaposvárról és a Nemzetiről, az alkotás szabadságáról és a közösség erejéről.
Szinetár Mikós visszalépéséről pedig azt mondta: az ő korában már nem kell ezekbe a pofozkodásokba beleállni.
Közel egy évvel a baleset után sikerült megegyezni a kártérítésről.
A baleset még hétfőn délelőtt történt.
A színész ügyvédei találták egy orvost, aki ezt írásba adta.
2023-ban csökkent a fizető nézők aránya az előző évi adathoz képest.
Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia apa-lánya párost alakít a Centrálban.