Novák Tamás szerint a választás után Orbán Balázsnak fel kellett volna mérnie a helyzetet, és le kellett volna mondania az alapítványi kuratórium éléről. Azt írta, nem voltak tervei és moralitása, ezért nem alkotott semmi maradandót.
Ha ez a film nem készül el, akkor Biszku Béla, az '56 utáni megtorlások egyik felelőse számonkérés nélkül halt volna meg.