Nem fogunk fázni ezen a hétvégén sem.
Keddi előrejelzés.
Még csak most kezdődik az igazi strandszezon, a vízimentők viszont már nem unatkoznak.
Irány az árnyék.
Zsinórban 11 hónapja dőlnek meg a hőmérsékleti rekordok, 2023 volt az eddigi legmelegebb, most csak júniusnál tartunk, de van, ahol a hőmérséklet már 10 fokkal haladta meg az évszakos átlagot. Turisták és zarándokok halnak meg a forróság miatt, és máris aggódnak, hogy mi lesz a párizsi olimpián.
Hát itt van: hőségriadó, negyven fokok, egészen hétvégéig.
Pár nap múlva viszont már 38 fok is lehet az ország egyes pontjain.
Az ország nagy részére elsőfokú riasztást adtak ki.
Szombaton lesz az első forgalommentes nap.
Május 13-tól jön az előszezoni menetrend.
Majálisozni viszont még napsütésben lehet.
Budapesten megdőlt a melegrekord is: Újpesten 26,5 fokos maximum-hőmérsékletet mértek.
Szerdán jön egy kis lehűlés, csak hideg nem lesz.
Kiváló kirándulóidő lesz.
Magyarországon mindig csak a panaszkodás megy - állapította meg a 444 hírügyeletese, aki épp a szürke, 10 fokos Amszterdamban válogatja ki neked a legérdekesebb híreket.