Ők azok, akik 33 fokban, a nyár utolsó napján is kimentek a kormány ellen és a tanulás szabadságáért tüntetni.
Úgy látszik, nem lesz megoldás a pedagógushiányra, hogy nyugdíjas korú tanárokat dolgoztassanak tovább, mert a tanárok menekülnek a munkából, még tíz órát sem hajlandók vállalni, és hülyének nézik azt, aki igen.
Jó nagy spéttel, úgy két hete, a köznevelési törvény módosításainak megszavazásakor kezdtem el kapisgálni, hogy nekem személyesen igazából mi a fő bajom az Orbán-rendszerrel.
Nemrég hasonló történések zajlottak Győrben is.
A CEU Socrates Programja a felsőoktatásból szociális, anyagi okokból kimaradó felnőtteknek szervezett 2 hónapos, társadalomelméleti alapozó kurzust. Az Abcúg 6 résztvevővel beszélt arról, miért kellett évekkel ezelőtt lemondaniuk a továbbtanulásról, és mi motiválja őket.
A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyerekeknek ebben a tanévben már nem volt felmentés az osztályzás alól. Az Abcúgnak nyilatkozó szakemberek eltérően beszéltek a szabályozásról: az egyikük szerint sajátos nevelési igényű gyerekből lesz több, mások szerint a diákok továbbtanulási ambícióit töri le, ha a nehézségeik miatt úgyis rosszabb jegyeket szereznek érettségi tárgyakból.
Merész.
Az Országgyűlés keddi döntésével az üzemeltetés forrása megszűnt.
Az egyházmegye tanácsa "politikai nyomásgyakorlás" miatt döntött úgy, hogy kiszállnak.
Semjén Zsolt törvénymódosítással szüntetné meg a tanárok, szülők és diákok véleményezési jogát.
A működésképtelenség szélére került több hazai tanoda, mivel az első állami tanodapályázaton elnyert támogatásukat még mindig nem utalták át nekik. A pályázat hivatalosan 2019 januárjától egy évig finanszírozná 196 tanoda működését, az Abcúg azonban több olyan régóta működő tanodáról tud, amik június elején még egy forintot sem láttak ebből a pénzből. Minisztériumi átszervezések okozhatják a csúszást.
Már a kormánylap is arról ír, hogy a pedagógiai-szakmai ellenőrzést végző szakértők közül sokan mennek nyugdíjba a következő 1-2 évben, és nem minden szakterületen van elég utánpótlás.
A pályakezdő pedagógusok nettó 135 ezer forintos bérével nem nehéz versenyezni, tanárszakos hallgatókat kérdeztünk meg arról, hogy ez az összeg elég-e, ahhoz hogy a tanári pályán maradjanak. Van aki bár tiszta szívből szeretne tanár lenni, anyagi okokból inkább villamosvezetőket fog oktatni.
A Népszava szerint a veresegyházi Fabriczius József Általános Iskola 138 fős tantestületéből 116-an támogatják a munkabeszüntetést.
Jair Bolsonaro elnök kormánya 30 százalékkal csökkenti a szövetségi egyetemek támogatásait, ami nagy felháborodást váltott ki az amúgy is forráshiányos ágazatban.