Az amerikai kongresszusi képviselő Budapestre jött, mert aggasztotta a kormány NATO-val kapcsolatos retorikája és a demokrácia itteni állapota. Az ukrajnai háborúról, a NATO-ról, Orbánról, valamint Donald Trumpról kérdeztük.
Egyetlen ártatlan iskolaátadó furcsa ívet húzott egy Orbán Viktor idézettől egészen Rákosi Mátyásig.
Nem kell megválaszolnia, hogy magyarnak tartja-e Sándor Fegyirt.
Orbán szerint az övé volt a legbékésebb amerikai külpolitika hosszú évtizedek óta.
Kijev reakciója a Tucker Carlson-féle interjúra.
Az már korábban kiderült, hogy a 30 ezer közszolgának is egyesével, közvetlenül a miniszterelnöktől kellett engedélyt kapnia az otthoni munkavégzéshez.
Putyint nem fogják megbuktatni, a Nyugat a III. világháborút kockáztatja, a béke Amerikán múlik, de ott a jogállamnak lassan lőttek, bezzeg nálunk. Nagy világmegfejtések a Karmelita teraszáról.
Az olasz miniszterelnök is felszólal a szeptemberi Budapesti Demográfiai Csúcson. Giorgia Meloni nagyra tartotta Orbánt, az olasz kormányfő azonban jelentősen veszített a magyar kormány iránt mutatott lelkesedéséből egy év alatt.
„A politikai ideológia is szerepet játszik abban, hogy egyes esetekben hogyan értékelik Indiát. Magyarországon, Ausztráliában és Izraelben a jobboldaliak kedvezőbb véleménnyel vannak Indiát illetően, mint a baloldaliak” – áll a Pew Research Center felmérésében.
„Ebből adódóan előre vissza kell utasítanom minden rossz szándékú híradást és médiamegjelenést, amelynek csakis az a célja, hogy engem és a felvállalt politikai közösségemet járassa le”.
A lap forrásai szerint várhatóan a Trafalgar Square melletti magyar kulturális központban lesz a Mathias Corvinus Collegium fióktelepe.
A miniszterelnök osztotta meg a közös képet.
Az is kiderült a köszöntőjéből, hogy a magyarok az atlétikai világbajnokságot a békének ajánlották fel.
Orbán megdicsérte magát, jó úton jár. Az ellenzék tök hülye, de valahogy mégis nagy erőfölényben volt 2022-ben. Trumpnak bókolt, Gyurcsányon kacagott, sorosozott és Gramscit idézett, szóval a várt műsort nyomta a miniszterelnök, szinte nem is mondott olyasmit, ami fedésbe hozható volna a nem orbánisták valóságélményével.
Azért hívott annyi keleti vezetőt augusztus 20-án a teraszára, mert új útvonalakról kell beszerezni a gázt.