Azt kérik, hogy aki koronavírusosnak érzi magát, maradjon otthon, és csak telefonon hívja fel a háziorvosát.
A vírus 50 éve van jelen Magyarországon. Idén eddig négy esetnél merült fel, hogy hozzájárulhatott a beteg halálához.
Hétvégére még melegebb, akár 36 fok is lehet.
Négyen fertőződtek meg, egy valószínűleg fertőzött dolgozó van még a makói kórházban, további öt alkalmazottat vizsgálnak.
Az országos tisztifőorvos utasította az intézményeket, hogy a jövő hét közepéig ne fogadjanak intenzíves beteget más régióból.
Pont az ilyen lépések ijesztik el a bajba került fiatalokat attól, hogy segítséget kérjenek.