Pszichológiai alapokon nyugvó, személyközpontú szemlélettel találkoztunk a tatai Színes Iskolában. Nincs ellenőrző, nincs felelés, nincs beírás, a gyerekeket arra buzdítják, hogy csak azt tanulják, ami érdekli őket. Annyira szabadok, hogy haza se akarnak menni.
El tudjuk-e egyáltalán képzelni radikálisan másmilyennek az iskoláinkat? Milyen szerepet tölt be az iskola abban, hogy milyen tagjai leszünk a társadalomnak? És egyáltalán, mitől jó egy iskola? A Nem rossz könyvek podcast vendége Mészáros György oktatáskutató.
Tényleg olyan jó lehet Harry Potter osztálytársának lenni? Charles Xavier mutánsiskolája valóban az emberek és a mutánsok közelebb hozásáért dolgozik? Megjelent egy könyv, ami pont ezekre a kérdésekre keresi a választ.
Neumann Eszter hónapokig kutatta az angliai és a magyar iskolákat, és azt mondja: itthon főleg a tanár jóindulatán múlik, hogyan bünteti meg a rossz magatartású diákot, míg Angliában ezt részletesen szabályozzák, így a tanárok ugyanúgy reagálnak, nincs kegyelemkettes meg koki a fejre.