Győrben szeretne előrehozott választást, országosan viszont ez kényes jogi kérdés szerinte.
Az önkormányzat létrehozott egy céget, ami leszerződött egy alvállalkozóval, ami leszerződött egy másik alvállalkozóval.
Eddig a fideszes többség háromszor is leszavazta Pintér jelöltjét a győri közgyűlésben, pedig fideszes elődei három vagy éppen négy alpolgármestert is kinevezhettek.
A győri polgármester szerint gyakorlatilag fizetésképtelenné vált a cég, ezért szűnik meg.
Elbukott a Fidesz, és vele együtt a helyi média.
Pintér Bence szerint Sárkány is tehet róla, hogy minimum 1,7 milliárd forint hiányzik a győri lakáskasszából.
Az Orbán Viktor országjárásán kialakult balhé miatt a város polgármestere tett korábban feljelentést.
Pintér Bence szerint hűtlen kezelés és költségvetési csalás történhetett.
Győrben 1,7 milliárd forint tűnt el a fideszes felügyeletű és irányítású önkormányzati cég által kezelt városi lakáskasszából, a rendőrség ebben az ügyben kérdezte a polgármestert.
A volt győri polgármester szerint a náci bűnösök elszámoltatása és a hűtlen kezelés miatti per között az a különbség, hogy itt senki sem hivatkozhat arra, hogy parancsra cselekedett.
Fekete Dávid pozícióját Laczkovits-Takács Tímea veszi át.
A volt polgármester kihallgatása 4 órán át tartott, mert megkerülte a kérdéseket és folyamatosan mellébeszélt.
A rendőrségnek szeretnének kérdéseket feltenni, miért nem intézkedtek.
Ismeretlen tettes ellen.
„Az erőszak a gyengék végső menedéke” – írta posztjához Pintér Bence