Abban az esetben támogatják a nagyobb események megrendezését, ”ha a költségvetés átlátható, észszerű és reális terv készül a bevételi oldalra is”, írta a belügyminiszter.
Az egyik szakszervezet ellenezte, hogy a BvOP korábbi parancsnoka legyen a Bács-Kiskun megyei rendőrfőkapitány.
Jeney Áron 2022 óta volt igazgató.
Bemutatkozott a parlamenti bizottságnak Mecser Tamás, akit csak Novák Előd nem támogatott, aki a mostani egyenruhában is szívesen menetelne a Bűnvadászokkal. Az egykori borsodi rendőrkapitány a bürokrácia csökkentéséről, decentralizálásról, fiatalításról és a vidék problémáiról beszélt.
A Helsinki szerint az Orbán-rendszer pusztító örökségétől való elszakadás fontos mércéje, hogy hogyan kommunikál a kormány fontos társadalmi kérdésekről.
Pósfai Gábor belügyminiszter bejelentette a parlamentben, hogy nem készítettek tagállami végrehajtási tervet, és a jövőben sem tervezi ilyen terv leadását.
A lap forrásai szerint ha meg is marad a hivatal, nem így fogják hívni.
Magyar Péter pénteken menesztette a korábbi nemzetbiztonsági vezetőket. Most egyelőre az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat új vezetője van meg.
„Szeretném újra hivatásosként szolgálni a hazámat” – írta a volt rendőr százados.
A belügyminiszter inkább az igazságszolgáltatásra bízná, hogy a fideszesek közül ki bűnöző és ki nem.
Június 8-ai hatállyal.
Egyelőre azt még nem tudni, hogy ki lesz az utódja.
Baricska Norbert Tamás váltja a 2018-ban kinevezett Terdik Tamást.
Az új vezetők szerdán kezdenek.
A szervezők a gyűlést bejelentették a rendőrségen, és a tavalyi, nagy sikerű rendezvény után bíznak a hatóságok együttműködésében.