Tízezrek börtönben, három hete folyamatos az erőszak és a megfélemlítés az országban, amely hátat fordít a Nyugatnak, és Oroszországhoz közelít.
Pedig már pár hét alatt észre lehetett venni, hogy kevesebb migráns érkezik Európába. Most az egész borulhat a török puccskísérlet utáni átrendeződés miatt.
Több embert őrizetbe vettek azzal a gyanúval, hogy Gülen követői.
Élő adásban leplezett le egy puccsistát. Vagy valószínűleg inkább egy játékost.
94 embert vágtak ki a szövetségből, mert gülenistának tartják őket.
A török elnök már alig burkoltan beszél arról, hogy az Egyesült Államok Gülen oldalán részt vett a felkelés megszervezésében.
Amiért a német kormány nem engedte, hogy Erdogan élő videóüzenetben jelentkezzen be a Kölnben mellette tüntető törököknek.
Még a puccskísérlet idején, azóta bujkáltak.
Erdogan videokapcsolattal jelentkezett volna be, de ezt a hatóságok a feszült politikai helyzetből adódó kockázatokra hivatkozva megtiltották.
Egy úr a pokolban is úr. Igaz, közben folytatódnak a tömeges letartóztatások Törökországban.
A puccskísérlet óta 18 ezer embert vettek őrizetbe, és közel ötvenezer ember útlevelét vonták be.
Hazaárulók, ezért nem érdemlik meg a búcsúztatást. Jelöletlen sírokba és a tengerbe dobják a holttesteket.
Erdogan leveleiként hirdették, de semmi politikailag kényes dolog nem került elő a 300 ezer kiszivárgott levélből. Viszont rengeteg állampolgár személyes adatai kerültek fel így a netre.
A török elnök augusztus 9-én utazik Szentpétervárra. Már nem morognak rá az orosz gép lelövése miatt.