Hiába nyert ~3 százalékkal a rendkívüli állapot gyanús körülményei közepette tartott népszavazáson, ez se volt elég a megnyugtatásához. Közben Isztambulban folytatódtak az ellenzéki tiltakozások.
Üzent a választási megfigyelőknek is: „Tudják, hol a helyük!”
Az EBESZ és az Európa Tanács közös állásfoglalást adott ki.
Hiába terroristázták le Erdoganék a velük egyet nem értőket, az emberek alig fele támogatta az alkotmánymódosítást.
A törökök népszavazáson adtak teljhatalmat az elnöküknek, a külföldön élők döntötték el az eredményt. Az ellenzék csalást sejt a választás mögött, Európa pedig aggódik.
55 millió választó döntheti el, hogy Törökország teljesen az elnök irányítása alá kerüljön-e.
Ha megszavazzák az alkotmány módosítását, akár 2029-ig fennmaradhat Erdogan elnöki rendszere.
Erdogan hazugságnak nevezte Kemal Kilicdaroglu, az ellenzéki Köztársasági Néppárt elnökének szavait.
Az utóbbi időben nem nagyon jött össze nekik semmi, és valószínűleg az amerikaiak amúgy is kizárták volna őket Rakka felszabadításából.
A török elnöknek nagyon beakadt a fasisztázás.
De minthogy Törökország nem is tagja az EU-nak, ezért a török elnök szerint arról szavaznának, hogy egyáltalán folytassák-e a csatlakozási tárgyalásokat.
Tovább fenyegetőzik a török elnök.
Ha úgy viselkednek az európaiak, mint most, akkor a világon sehol nem lesznek biztonságban, mondta a török elnök.
Erdogan török elnök legutóbb vasárnap minősítette náci módszernek azt, hogy az elnöki rendszer bevezetéséről szóló törökországi referendum kampánygyűléseit betiltotta Németország.
9000-en tiltakoztak az elnöki rendszer megszilárdítására kiírt népszavazás és Abdullah Öcalan bebörtönzése ellen.