8 évnyi szabadságot nem vett ki az ex-MNB-elnök 12 év alatt. Emiatt felülvizsgálták a szabadságkiadás és -nyilvántartás rendszerét.
Az MNB felülvizsgálja a szabadságkiadás és -nyilvántartás rendszerét.
Takács Szabolcsnak majdnem 8 milliós végkielégítés és 4,5 milliós szabadságmegváltás jutott.
Pikó Andrásék pedig törvénymódosítással vetnének véget a szabadnapokkal való jövedelmező trükközésnek.
Olyan előjogaik vannak, amiről egy földi halandó csak ábrándozhat: a Józsefváros bukott vezetői most 10 millió forintért váltanák meg ki nem vett szabadságaikat.
Még jó, hogy aztán a ciklus végén megválthatják ki nem vett szabadságukat. Bácskai János ferencvárosi pánikelhárító például 2,5 milliót kapott azért a 98 napért, amit papíron nem vett ki.