Az általa alelnökölt bankban Magyarország az utolsó EU-s tulajdonos. Kuba, Mongólia és Vietnam maradtak még az oroszok mellett.
Azonnal reagáltak arra, hogy az Egyesült Államok szankciós listára tett az orosz hátterű . A magyar kormány azzal vádolja az amerikai nagykövetséget, hogy „háborúpárti kampányt” indított.
Az IIB-t szokás kémbankként emlegetni, ez egykor a szocialista blokk bankja volt, amiből szomszédaink már rég kiléptek.
Ezt írja a Bloomberg, az ügyet ismerő forrásra hivatkozva. Hogy melyik bankról lehet szó, nem tudni.
Tajvan nyugtatná a kedélyeket.
A szankciók az orosz autóipart sújtották az egyik legkeményebben.
A szavazás után Szijjártó rá is telefonált az orosz energiaminiszter helyettesére, hogy minden rendben lesz.
Nehéz éjszakája volt a miniszterelnöknek.
A hágai elfogatóparancs nem juttatja rövid úton a vádlottak padjára Vlagyimir Putyint, ám az orosz diplomáciai offenzívák elé akadályokat gördít, és az eddig is szorongatott elit lehetőségeit tovább szűkíti.
Az uniós bíróság szerint nincs köze a zsoldosvezér fia cégeihez.
Az orosz külügyminiszter szerint a Nyugat a szankciókkal zsarolja Oroszországot.
Az orosz energiaforrásoktól való függetlenedés a magyarok 84 százaléka szerint is fontos lenne.
Pénteken újra nekifutnak a tagállamok, hogy legyen mit bejelenteni az invázió évfordulóján.
300 milliárd eurónyi orosz állami vagyont fagyasztottak be állítólag Nyugaton. Az EU-s tagállamok vezetői a múlt hét végén ezt odaígérték Ukrajnának, a háborús károk helyreállítására. Ám van néhány bökkenő.
Ha a Nyugat így, akkor Moszkva úgy.