Csupa-csupa elmaradás, lefújás, visszamondás. De legalább az orosz-szerb barátság változatlan.
Létszámhiány van a hadseregben.
A brazilok kikaptak, de továbbmentek, Suarez nagyot játszott, de kiestek, Dél-Korea pedig csodát tett. Nem jött be Orbán jóslata sem, Svájc ismét kiejtette a szerbeket.
A szerbek csoportutolsóként, egyetlen ponttal végeztek. Feszült és emlékezetes meccs volt, 5 góllal.
Milan Borjan szerint primitív emberekről van szó, akiknek dolgozniuk kéne a frusztrációikon.
Villogó támadósorok, álomgólok és rettenetes védelmek. Ez volt az egész vébé egyik legszórakoztatóbb meccse.
Szöglet, csúsztatás, gól a hosszú oldalon, aztán megjöttek a szerbek.
Ezzel a zászlóval hergelte magát a szerb válogatott a brazilok elleni sima vereség előtt.
Nem adjuk fel! - olvasható a zászlón. A Koszovói Labdarúgó Szövetség a FIFÁ-hoz fordult.
Brazília a szünetben benyomta a turbógombot, Portugália a szívbajt hozta a szurkolóira, Svájc örülhet, mindenki más szomorkodhat. Ez volt az első forduló utolsó napja.
A szerbek egy ideig tisztesen helytálltak, végül örülhetnek, hogy csak 2-0-ra kaptak ki Brazíliától.
A vita két éve húzódott, uniós közvetítés kellett a megegyezéshez.
Az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője szerint a szerb elnök és a koszovói miniszterelnök több órás vita után sem tudott kiegyezni, „mindkettőjüket teljes felelősség terheli a mai tárgyalások kudarcáért, és azért, ha ezután fokozódnak a feszültségek és az erőszak”.
Sok mindenkinek szurkolt már a miniszterelnök világbajnokságokon, most éppen így alakult.
Miután nagyjából hatszáz rendőr felmondott a rendszámok körüli konfliktus miatt.