Az egyetemi élet szereplői összeültek megosztani a Fidesz-kormány alapítványosításából fakadó traumáikat, miközben a Tisza-kormány reformokkal készül az EU-s milliárdokért. A MOME HÖK nem akar több politikát az egyetemen, Debrecenben az átállást túlélő kinevezettektől tartanak, a téma kutatói szerint pedig nem feltétlenül kell mindent visszacsinálni.
Hat évvel a modellváltás után hallgatók és oktatók egy része autonómiát és vezetőváltást követel az SZFE-n. A rektor szerint nyitott kapukat döngetnek, a kritikusok szerint viszont sem az elvárásaik nem teljesültek, sem érdemi párbeszéd nem indult.
Kulturális ügyekben Hankó Balázs eleinte mindössze annyit hangoztatott, hogy a világ legjobb dolga magyarnak lenni. Most kiderült, hogy a gyógyszerész végzettségű miniszter giccsmagyar politikája mögött valójában brutális pénzszórások állnak.
A HÖK szerint az egyetem vezetősége, illetve a fenntartó alapítvány kuratóriuma alkalmatlan az intézmény egységének kifejezésére, és a szellemi örökség gondozására.
A HÖK is közleményt adott ki, amiben arról írtak, hogy a hallgatóság közösen egyeztetett kérdéseire sem a fórumon, sem a másnapi szenátusi ülésen nem reagált érdemben a vezetőség.
A lap forrásai szerint a rektori felszólalás előtt két oktató, majd hallgatók beszéltek az egyetem helyzetéről, a rektori felszólalást sokan végig sem hallgatták.
A szervezők szerint a Színház- és Filmművészeti Egyetem veszített a nívójából, de hamarosan változások lesznek, amikre a hallgatóknak fel kell készülniük. Frissítés: A vezetőség az állítást visszautasítja.
„Én úgy gondolom, hogy azok az erők munkálkodnak most is, akik 1965-ben felrobbantották a Nemzetit.” Az szerinte nem probléma, hogy a „nemzeti értékeket” képviselő társulatok juthatnak forráshoz. Maradna a színház élén 2028-ig.
Kemény Lili drámája, Az orosz barát nem csak a régi világ kulturális nagykutyáit neveti ki, de elképzeli azt is, hogy az értelmiség egyszer a radikális ellenállást választja.
Karácsony Gergely főpolgármester adta át az ingatlan kulcsát.
Hatházi Fanni rövid dokumentumfilmje, a Majdnem jó érkezik vasárnap este a Jeti Mozi műsorába. A film Balázsról szól, aki feladja értelmiségi áloméletét a Covid idején és Wolt-futárnak áll. A film arra keresi a választ, hogy miért tesz valaki ilyet.
Fullajtár Andrea sokszor erős, öntörvényű nőket játszik, és közéleti ügyekben is kiállt a színpadra, de egy visszataszító személyes üzenet után ezzel felhagyott. Egy tárgyalótermi dráma után a saját nagymamáját alakítja majd, de interjúnkban arról is beszél, mennyire mély nyomokat hagy egy szerep a színészekben.
Szinetár Mikós visszalépéséről pedig azt mondta: az ő korában már nem kell ezekbe a pofozkodásokba beleállni.
Csak a tanításhoz volna kedve, a harcokhoz nincs.
Megjelent Zsé második albuma, a TELEA, amin az ősszel a semmiből berobbant rappernek sikerült megugrania a meglepően erős bemutatkozó lemez szintjét.