A fővárosi közgyűlés szerdai ülésére beterjesztett javaslata értelmében tíz évre szóló szerződést kötnének az Óbudai-sziget használatára és félárú bérletet vehetnének a budapesti fiatalok.
A néhány napja bejegyzett FestPro IoF2025 Befektető Kft. még egyedül az övé, de a Budapest Park vezetői is beszállnak az új szigetes cégbe.
Hol a legaktívabbak a digitális polgárok? Miért mondták le Menczer Tamást? Ki szerint van vége, kicsi? Mihez kezd magával Orbán Brüsszelben? A 444 napindító hírleveléből kiderül!
A tiszások az úgyszavazok-hogy-nemszavazok stratégiát választották, emellett Magyar a hiányzó Tüttő Katával és Kovács Gergellyel mentegeti magukat, csakhogy az érvelése sántít.
A főpolgármester szerint a képviselők nem értették meg, hogy a főváros csak akkor juthat bevételhez a fesztiválból, ha elfogadják „az amúgy is ellehetetlenülő régi szerződés megszüntetését”.
Továbbra is bizonytalan a jövő évi fesztivál, először fel kellene bontani a fővárossal kötött területhasználati szerződést. Ezt sem a Tisza, sem Fidesz nem támogatta eddig.
Az illetékes bizottságon nem ment át a javaslat, Karácsony nem érti, hogy miért.
„Időnyomásban vagyunk, hiszen már rég árulni kellene a jegyeket és szervezni a jövő évi fesztivált” – mondta a Sziget alapítója, akit saját állítása szerint több „komoly nagybefektető” is megkeresett ajánlattal.
Miért nehéz Krasznahorkait fordítani? Mi lesz a Sziget sorsa? Ki repült Bodrogkeresztúrra? Mit gondol Trump Orbánról? Itt a 444 napindító hírlevele.
A fesztivál alapítója reméli, októberben sikerül megállapodni az új tulajdonosi struktúráról, amivel sikeresebb lehet a Sziget szakmai és pénzügyi szempontból is. Az elmúlt években milliárdos mínuszokat termeltek.
Azért kezdeményezték a fővárossal kötött megállapodás felmondását, hogy elkerüljék, hogy a fizetési kötelezettség még jövőre is fennálljon akkor is, ha nem lenne rendezvény.
Karácsony Gergely szerint a lépés mögött a Sziget Zrt. külföldi tulajdonosának üzleti lépése állhat és bizonytalanná vált a fesztivál jövője.
Volt, aki tizenkétszeres „áron” szállította az utasokat, másnak másfél éve lejárt az igazolványa.
A rapper inkább becipzározta a száját.
Betegség miatt.