Trump össze-vissza adja a parancsokat kivonulásról és maradásról. Hadoszlopok indultak el és fordultak vissza, és egy Mandzsib nevű porfészekre figyel már megint a világ.
Donald Trump még októberben jelentette be, hogy megléphetik ezt, ha Oroszország nem vonja ki Európából az ilyen rakétáit.
Korábban meg azt, hogy most hozza haza a katonákat, emiatt védelmi minisztere le is mondott.
Lemondott a hadügyminisztere, kiakadtak republikánus vezetők is, viszont Moszkvában, Teheránban és Ankarában kezüket dörzsölték a vezetők. Úgyhogy végül engedett valamennyit.
Baromi sok, de a nyolc éve tartó polgárháborúban ebben az évben haltak meg a legkevesebben.
Közben a kurdok a szír kormányerőktől kértek segítséget, akik már szintén megjelentek a város határában.
Továbbra is jó döntésnek tartja a teljes szíriai csapatkivonást.
Kedden F-16-osok lőttek ki rakétákat a szíriai főváros irányába. Három katona megsérült.
Az amerikaiak kivonulása utáni űrt töltenék be, a kurdokat támogató franciákat sürgetik, hogy húzzanak el ők is.
Ki is akadt rendesen, és elküldte idő előtt.
Felbátorodtak.
Szíriai különmegbízottja még hétfőn is arról beszélt, hogy addig maradnak Szíriában, amíg Irán is ott van. Trump két napra rá bejelentette a teljes kivonulást.
A váratlan hír a kurdoknak rossz, az oroszoknak, a törököknek és Aszadnak jó.
Putyin és Erdogan a G20-csúcson állapodott meg erről.