A horvát miniszterelnök szerint a Szlovéniával már kitalálták mit fognak tenni akkor, ha a magyar kormány bekeményít. A szlovén belügyminiszter szerint nincs ilyen C terv, de azért még kiküldenek a határra jó pár rendőrt, ha a horvátok elkezdenék oda szállítani a menekülteket.
Szlovénia készül egy második hullámra: már építettek is egy befogadóállomást építenek az osztrák határ közelében.
Legalábbis ezt mondja Ostojić belügyminiszter. A kormányfő Milanović szerint a menekültek a fogukkal rágják majd át a magyar pengés drótot.
Végül mindig a kisember jár rosszul.
Nem szóltunk nekik. Igazi jó szomszédok vagyunk.
A ljubljanai kormány fél, hogy a migránsáradat okozta feszültség a térségben újjáéleszti az etnikai konfliktusokat.
Menekültek egy háromszáz fős csoportja a breganai határátkelőnél lezárta a Zágráb-Ljubljana autópályát.
A kvótalapú enyhítést eredetileg a görögöknek, olaszoknak és nekünk ajánlották fel. Mi nem kértünk belőle, most kaphatja más.
Miro Cerar szerint valótlanságokat állít a horvát miniszterelnök, mikor arról beszél, hogy megállapodtak abban, hogy folyosót nyitnak Ausztria felé a migránsoknak.
Az osztrák belügyminiszter szerint ezek az országok biztonságokat, érthetetlen, hogy ott miért nem nyújtanak be menedékkérelmet.
Horvátország a szlovénekre is ráerőltette az akaratát.
A katonákat egyelőre csak logisztikai feladatokkal bízták meg.
Azokról van szó, akik miatt állítólag lefegyvereztük a horvát rendőröket. Vagy nem. De a menekülteket gyorsan elvitték az osztrák határhoz.