Orbán Viktor régi-új sajtófőnöke szerint fel kell pörögnie a Fidesznek, mert főnökétől azt tanulta, „ha erőszakolnak, akkor legalább kiabálni kell, hogy legalább nekik is fájjon”.
Egyrészt azért, mert rengeteg csontváz fog kiesni a szekrényből, másrészt azért, mert lesznek következményei a tetteknek.
Ugye, hogy ez eddig önnek nem jutott eszébe?
A párt frakcióvezetője szerint több ezer család helyzetét érintheti a törvényjavaslat.
Ha pedig valaki az öt bizottság munkáját akadályozza pénzbüntetést vagy akár szabadságvesztést is kaphat.
A cél nem kevesebb, mint a magyar demokrácia gyökeres megújítása. Új rendszerben csatornáznák be az alulról jövő reformjavaslatokat a kormányzásba, a projekt alapja a Működő és Emberséges Magyarország Intézet. Bíró-Nagy András államtitkárként felel majd a végrehajtásért, Radnai Márk nehéz feladatot kap.
Miután a fideszes polgármester fogadta a térség tiszás parlamenti képviselőjét.
A bolgár politológus szerint új konszenzus jöhet Európában: az EU-párti elitek készek elfogadni a nemzetállamok központi szerepét az európai integráció jövőjében, míg a szélsőjobb elfogadja, hogy nem Brüsszel, hanem Moszkva, Peking és Washington jelenti a valódi fenyegetést a nemzeti szuverenitásukra.
A miniszterelnök fideszes kampányanyagokat talált Lázár János minisztériumának pincéjében, és arról beszélt, hogy tiltott kampányfinanszírozásról lehet szó, amit az Állami Számvevőszéknek vizsgálnia kellett volna.
Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügyben megismert információkat.
Nem esik jól neki, hogy sok fideszes szavazó árulónak tartja.
A választási kampányban a Fidesz úgy tett, mintha csak az örök lázadó, hálátlan fiatalok meggyőzésével lenne gondjuk. Utólag is azt magyarázzák, hogy csak 40 alatt veszítettek, pedig ez minden megbízható felmérés szerint minimum önámítás, de inkább hazugság.
Magyar Péter és Tarr Zoltán a magyar parlamentben (illetve a kormányban) folytatják, a helyükre új képviselőket kellett a pártnak jelölnie. A Tisza EP-delegációját a jövőben Lakos Eszter vezeti majd.
Választási befolyásolásról, 16 év problémáiról és az új kormány előtt álló kihívásokról kérdeztük az Igazgyöngy Alapítvány létrehozóját. Arról is kérdeztük, vállalna-e pozíciót a Tisza-kormányban.
„Ennek megfejtéséhez a jobboldali szellemi élet teljes tudására és kapacitására szükség lesz” – mondta a „fiú Felcsútról, a Kolozsvári utcából” a Magyar Nemzetnek. Az interjúban „kényszerű szuverenitási küzdelmekről” beszélt és felfedezte a sajtószabadságot.