„A magyar nép ezen a választáson leváltotta az ellenzéket. Nem bízhatjuk a hazánkat olyanokra, akik nemhogy a nemzet, de a saját érdekükben sem voltak képesek az összefogásra” - mondta.
Ismét tüntetnek, a Kossuth térről vonulnak a Szabad sajtó útra, itt lehet követni.
Zsolt kamaszkora óta jobbikos, tagja volt a Gárdának is. Gábor LMP-szavazó, és melegként nem szívesen állt volna egy csapat gárdista elé. Múlt héten együtt tüntettek, most pedig leültek beszélgetni.
Tízezrek lépkednek és tekernek majd a fővárosban.
Nemhogy tüntetést nem szervezett, tüntetni sem volt még soha az egyetemista, akinek Facebook-posztjából hatalmas demonstráció nőtt ki. Most szombaton jön a folytatás, a cél pedig a szervezők szerint, hogy mozgalom nőjön ki belőle.
A szervezők fontosnak tartják, hogy az ellenzéki pártok ne egymást támadják, hanem koordináljanak a Fidesszel szemben.
A színpad és a hangosítás költségeit a helyszínen összegyűjtött adományokból tervezik kifizetni.
A vasárnapi tüntetésen új választást, szabad sajtót és valódi rendszerváltást követeltek a szónokok.
Civilek, érdekvédők és pedagógus is szónokolt.
Árajánlatot adtak, végül mégis kapacitáshiányra hivatkoztak, holott eddig is ők nyomtatták a lapot.
A Képszerkesztőség szombat esti képeiből válogattunk.
Katalán függetlenségi politikusok szabadon engedését követelték.
Tüntetőket kérdeztünk, válaszoltak.