A súlyos munkaerőhiány miatt.
1 nap tárgyalás, 2 nap turistáskodás luxushotelben, a konzulátus gondosan szervezésében, közpénzből.
Október végén lezárják az Urulu-sziklát a látogatók elől.
Mindenkit aggaszt a túlturizmus, mégis virágzik az iparág. Soha nem utaztak annyit az emberek, mint tavaly, a legkedveltebb célpont továbbra is Európa. Velence viszont az elmúlt évtizedekben elveszítette lakossága kétharmadát.
De még mindig több tízezer ember hiányzik.
Sz. Ferencet egy rendőrségi alkalmazott tartotta vissza a járőrök kiérkezéséig.
A látványos beruházást a belváros szépsége és festői hangulata miatt növekvő forgalom tette szükségessé.
Elegük van belőle, hogy az Olaszországba igyekvő németek állandóan elkalandoznak a fizetős autópályáról a kisebb utakra.
Egyre több a turista a világban, vannak városok, amelyek szinte már élhetetlenek a szelfiző tömegtől. Hogyan utazhatunk úgy, hogy ne váljunk magunk is idegesítő, kártékony tömeggé?
Szerintük az ilyen nevekkel a külföldet bálványozzák.
A festői belváros lassan élhetetlenné válik a rengeteg embertől, többségük ráadásuk csak pár órát tölt ott. Ezen változtatna az új polgármester.
Túl sok lett a turista, ezentúl inkább arra figyelnének, hogy ne mindenki ugyanoda menjen az országon belül.
Isznak. Nem, nem a százévesek, hanem a fiatalok. Sok a külföldi, akik inni és bulizni érkeznek.
Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára azt mondta: a ló és a vele végzett munka szerves része, mozgatója volt a magyar gazdaságnak a 20. század első feléig, de mára méltatlanul háttérbe szorult.
Ha Hollandiába mész, tisztelned kell a hollandok virágait!