Ez Ratatics Péter szerint csak „technikai" jellegű lépés. A MOL mint tulajdonos továbbra is elkötelezett az Újpest FC jövője mellett.
Az építtető kezdeményezte a felfüggesztést, legfeljebb hat hónapra.