A nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter vagyonnyilatkozata rejtélyes módon a határidő után egy héttel jelent csak meg.
Megjelentek a képviselői vagyonnyilatkozatok. A hagyományokhoz híven a repülőutakat és a vadászatokat idén sem tüntették fel az ajándékok között.
Bánki elismerte, hogy félig-meddig jelenleg is ebben az elegáns lakóparkban él. Szerinte rendben van, hogy a cégei által tulajdonolt ingatlanokat nem írta be a vagyonnyilatkozatába.
A fideszes Bánki Eriknek van egy csomó birtoka Magyarországon, de most megtaláltuk eddig rejtve maradt erdélyi földjeit is, amelyeket egy óriási beruházához vásárolt. Az nem világos, hogy mindezt miből tudta kifizetni. Szerinte hitelből, de nem minden hitelezője nevére emlékszik már.
A miniszter szerint Orbán bármit elfogadhat ajándékba a barátjától, amit „a polgári jó ízlés és a választópolgárok értékítélete” megenged.
Annyi szántója lett hirtelen, hogy még a vagyonnyilatkozatát is elrontotta, amikor felsorolta őket.
És tulajdona egy szépészeti beavatkozásokat végző cég is.
Arra panaszkodott Bayer Zsoltnak, hogy így sincs ideje elfogadni az összes meghívást.
A politikus szuperképessége, hogy amint milliós utakat ajánlanak neki, egyből magánemberré változik.
Alig valamivel csökkent a megtakarítása, pedig még a hitelét is törleszti.
A miniszter többek között erdőszerkezet átalakítására kapta a pénzt. A vonatkozó rubrika viszont üres a nyilatkozatában.
A miniszterelnök-helyettes azt mondta, a rendszerváltás óta egy tucatnál biztos többször járt Svédországban vadászni.
Most akkor mégsincs jogállam?
A fideszes korrupciós ügyeket feltáró LMP-társelnököt az a Fidesz kéri számon, aminek három főbb minisztere is lebukott a vagyonnyilatkozatával.
Reggel a Magyar Idők főszerkesztője szintén vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezett Gyurcsány Ferenc ellen. Mi a fene van Gyurcsány Ferenc vagyonnyilatkozatával?