Az emberi élet hatásai azon is túlmutatnak, amit eddig gondoltunk, az urbanizáció evolúciós tényező lett.
Ezt hívják kellemes tömegközlekedésnek.
Olaszországban húszezer kihalt középkori város vár arra, hogy végre összedőlhessen, vagy megtalálja azt a befektetőt, aki hajlandó renbe hozni. Vannak, akiknek már bejött, és most az állam is támogatja a megmentésüket.
Városi séta GPS-en tervezve még sosem volt ennyire szép: fontos alkalmazás készül azoknak, akik nem sietni, hanem bámészkodni akarnak.
A borsodi megyeszékhely annyira dübörög Kriza Ákos polgármester szerint, hogy megengedheti ezt a szép gesztust a szépkoruak felé.
Sétálni a városban egyszerre egészséges, segíti a gondolkodást, és izgalmas történeti hagyományai is vannak. Mégis egyre kevesebbet csináljuk, pedig Budapest remek terep lehetne hozzá.
1924 és 2014 képei egyszerre láthatóak ebben a kisfilmben. Kár kihagyni!
Van még egy csomó Buda az Egyesült Államokban, de azért Budapestben agyonverjük a világot.