A kormány nemcsak a lezárt területeket rendezné, hanem a Kós Károly sétányt is autómentesítené, és újragondolná a Hősök terét is.
Velkey György szerint „ez nem tisztogatás, hanem korrekt, emberi bánásmód és kiállás azok mellett, akik napi szintű elszenvedői voltak, akár félreállított diplomataként, akár állampolgárként mindannak, ami az elmúlt években a minisztériumban történt”.
A választások előtt rengeteg fiatal lány kezdett politikai tartalmakat gyártani a TikTokra. Sokan közülük arra számítottak, a választások után csökken a pörgés – aztán jött a Netflix-kormányzás, és most már miniszteri meghallgatásokat játszanak újra.
A Telex megszerzett néhány nevet azok közül, akiknek volt diplomata útlevelük. Az Orbán-kormány alatt nagyon sok útlevelet osztotta ki, az új vezetés felülvizsgálja a listát.
Velkey György államtitkár szerint politikusi haverok, sportegyesületek, NER-es üzleti körök, külföldi kötődésű személyek egész sora kapott minden indok nélkül.
Sümeghy Claudiára „az egyik legösszetettebb és legnehezebb munka vár a következő négy évben”.
Olyan polgármesterekkel kell most a tiszásoknak együtt dolgozni, akik évtizedek óta függtek, függenek a helyi kormánypárti képviselőtől, és akik egy része szóba sem áll velük. Az önkormányzatokhoz viszonyulásról egyelőre nincs központi útmutatás.
Azt gondolja, abban is szerepet játszott, hogy Magyar Péternek kinyílt a szeme.
Velkey György László vezette a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tehetséggondozó programját, a Ludovika Collegiumot. Az apja korábban fideszes fővárosi politikus is volt.
Velkey György sajnálja, hogy „így befeszült ez a helyzet”.
Rövid közleményében rengeteg problémát sorolt fel a szervezet, amely csütörtökön választott új elnököt.
Az előző hullámokkal szemben többen mutatnak kellemetlen tüneteket, de igazán súlyos esetekkel nem találkoztak az orvosok.
Országszerte kezeltek gyerekeket intenzív osztályokon.
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom díját többek között Novák Katalin államtitkár és Oberfrank Pál színész is megkapta, mert „tevékenységükkel, életpéldájukkal a gyermekvállalás, a családalapítás fontosságát és boldogságát” képviselték.
Az országos tisztifőorvos utasította az intézményeket, hogy a jövő hét közepéig ne fogadjanak intenzíves beteget más régióból.