De vajon miről is szól maga a videó? És kinek áll ez érdekében?
Összeszedtük, hogy mi mindent gondoltak bele olvasóink és nézőink abba az ártatlan 1 perc 45 másodpercbe.
Kétségkívül a legszélesebb tábor. Akik nem akarták megváltani a világot, és a választás fontosságáról sem igen formáltak véleményt, inkább csak elküldtek minket a picsába.
Az általános vélekedés volt, hogy valószínűleg egy politikai párt talicskázta át nekünk a pénzt a videó elkészítésére. De hogy melyik politikai párt, az már egyáltalán nem volt annyira egyértelmű. Sokak szerint a Fidesz nyúlt a zsebébe, mások a gonosz zsidókat vélték a megrendelők kiléte mögött, az viszont biztosnak látszik, hogy a Jobbik ellen kampányolunk.
Ez mondjuk szinte mindenkire igaz, de voltak kiemelkedő kommentelők, akiknek az eszmefuttatása jócskán túlmutatott a szavazás tematikáján, és ideológiai elemekkel bolondították meg az amúgy is pikáns diskurzust. Vagy csak szimplán hülyeségeket beszéltek. Még olyan is volt, aki egy titokzatos uralkodói réteget is belekevert a dolgokba. Csak nem megint a gyíkemberekről van szó?
Nagyon úgy néz ki, hogy még a Náci Németországban is megálltuk volna a helyünket!
A videóból kiderült, hogy mi a generációnk szennye vagyunk, de ettől függetlenül kár lenne csüggedni. Azért rengeteg naprakész, tájékozott, okos, velünk egykorú ember van. Meg olyan is, aki politológiát tanul az egyetemen!
Volt olyan, aki abszolút egyetértett a videó üzenetével, de ha már lúd, legyen kövér alapon, másokat is inkább eltiltana a választásoktól. Vagy kihasználta a videót, hogy belerúgjon egy általa még kevésbé szeretett korosztályba.
Az egyébként nagyon jólesett, hogy sokatok profi színészeknek nézett minket, az viszont kevésbé, hogy a képességeinket általában a Barátok Közt, az Éjjel-Nappal Budapest és a Szomszédok megaprodukciók színészeinek szintjére lőttétek be.
Volt aki tippelni sem volt rest, és tízezer forintban és/vagy a méltóságunkban célozta meg a videóért kapott gázsinkat.
Természetesen voltak olyanok is, akiknek abszolút átment az üzenet. Nekik köszönjük, a történelmi hűség kedvéért pedig pár ilyen hozzászólást is megosztunk.
és egy elég pontos a végére:
Idén sincs nyári uborkaszezon a világpolitikában: lángol Oroszország, az ukránok komolyan összefeszültek a lengyelekkel, folynak a tárgyalások az iráni háború végéről, miután Trump véleményes győzelmet hirdetett, hadügyminisztere pedig ismét saját szövetségeseiket nyomasztja. Mindeközben hazai szempontból fontos fejlemény, hogy már nem a magyar kormány az oroszok trójai falova az EU-ban.
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.
Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.
A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.