A koronavírus nem adott egérutat a klímaváltozással szemben

podcast

Ötödik adásával jelentkezik a Pozitív, a 444.hu podcast sorozata, amelyben arra keressük a választ, hogyan alakulhat át a világ a koronavírus-járvány után. A mai adásban azt járjuk körül, hogy számított-e valamit a karanténban töltött idő a bolygó egészsége szempontjából és ki tudunk-e jönni a válságból úgy, hogy a klímapolitikában sem lépünk vissza?

A járvány alatt sokat lehetett olvasni arról, hogy ahogy összeomlott a gazdaság, sok helyen kitisztult a levegő, Kínában hosszú idő után látni lehetett a kék eget. Eközben viszont sok kormány úgy látta, a gazdaság felpörgetését a környezetvédelmi szabályok lazításával lehetne elérni, de még az olyan államok is bőkezűbben osztogattak pénzt a szennyező iparágaknak, amelyek elvileg nagyon komolyan veszik a klímaváltozás problémáját.

Sipos Katalinnal, a WWF Magyarország igazgatójával és Perger Andrással, a Greenpeace klíma- és energiakampány-felelősével átbeszéljük, hogy mit csinálnak a kormányok jól és rosszul a járvány alatt a klímaváltozás ellen, hogyan lehetne fenntarthatóbban kilábalni a válságból, és környezetvédelmi szempontból tanultunk-e valamit a járványból.

A podcasthoz egy kis disclaimer is jár: adásunkat a hét elején vettük föl, és beszéltünk arról, hogy az Európai Tanács milyen döntést hozhat az uniós klímacélokkal kapcsolatban. Pénteken erről döntöttek is, úgy, ahogy arról az adásban beszéltünk. Mindenesetre a podcastban még jövő időben és feltételes módban beszélünk az uniós klímacélokról.

A Greenpeace hivatkozott jelentését itt találhatod meg. Az ENSZ meteorológiai szervezetének jelentéséről a Guardian, a környezetvédelmi szabályokat lazító államokról a Scientific American közölt érdekes összefoglalót.

A Pozitív adásait megtalálhatod a Spotifyon, A Google Podcast és az Apple Podcast, és az Amazon Audible nevű szolgáltatásnak podcast oldalán is.

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast