„Átszenvedett évek után kezemben a mikrofon, bármikor kiállok, nem csak tátogok a Tiktokon”
Az egyöntetű kritikai és közönségsikerrel futó Larry című film alkotói 2022-ben országos rapversenyt rendeztek, ami kifejezetten a nehezebb sorsú fiatal hip-hop és trap előadóknak biztosított bemutatkozási lehetőséget.
A Larry előkészítése során Bernáth Szilárd, rendező stábjával több mint egy éven keresztül castingolt amatőr rappereket szerte az országban. Jártak szakközép- és alapítványi iskolákban, civil szervezeteknél, vasüzemekben, intézetekben és mélyszegény romatelepeken is. Ez adta az ötletet a versenyhez, ami a Budapest Open Mic néven le is futott. A döntőt a Toldi Moziban rendezték meg, ahol 13 döntős állt a zsűri elé (Funktasztikus, Beton.Hofi, Mohamed Fatima), közülük került ki a nyertes: TøNy Nameless
A verseny indulóiról a Larry alkotói forgatták a fenti portréfüzért, amit most a 444-en mutatunk be.
Rendező: Bernáth Producer-gyártásvezető: Gaszner Veronika; Operatőr: Halász László, Honti Gergely; B kamera operatőr: Rigler Dávid; Vágó: Kassai Ricsi, Kántor Dávid; Fényelés: Kassai Ricsi; Felvételvezető: Varga Dorka
Elérhetőség:
Budapest Open Mic Facebook oldala
A Subkult Production Facebook oldala
(A rendezvénysorozatot a Budapest Brand Zrt. és a Budapest Tuning támogatta.)
Míg tavaly voltak akik szorongva vagy félve jöttek ki, a résztvevők idén már sokkal felszabadultabban tudták élvezni a felvonulást, még a hőségriadó ellenére is. A menetelőket többek között arról kérdeztük, hogy hiányolják-e Magyar Pétert a felvonulásról.
Idén sincs nyári uborkaszezon a világpolitikában: lángol Oroszország, az ukránok komolyan összefeszültek a lengyelekkel, folynak a tárgyalások az iráni háború végéről, miután Trump véleményes győzelmet hirdetett, hadügyminisztere pedig ismét saját szövetségeseiket nyomasztja. Mindeközben hazai szempontból fontos fejlemény, hogy már nem a magyar kormány az oroszok trójai falova az EU-ban.
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.
Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.