„Rengetegszer elutasítottak, hogy nem vagyok elég erős, elég gyors, túl vékony vagyok. (...) Sokkal több helyzetet kihagytam életem során, mint amennyit belőttem. De a következőt biztosan be fogom rúgni.”
35 évesen befejezi pályafutását a válogatott egykori csapatkapitánya, az FC Basel csatára, Szalai Ádám, a magyar futball elmúlt tizenöt évének meghatározó játékosa. Kivételes fizikumú támadó volt, igazi 9-es, aki tudta, hogyan kell megtartani a labdát, mikor kell érkezni a kapu elé. Nem tartozott a legpengésebb csatárok közé, bár néha egészen váratlan megoldásokra is képes volt, a pályán és az öltözőben mutatott mentalitása viszont messze átlag fölé emelte. Komoly érdemei voltak abban, hogy a magyar válogatott az elmúlt években stabilan megragadt a nemzetközi középmezőnyben, és nagycsapatokat is többször le tudott dominálni.
Nem volt könnyű természetű játékos. Annál keményebb és kíméletlenebb, pályán kívül és olykor a kamerák előtt is – alighanem ez is kellett ahhoz, hogy vezéregyénisége lehessen korosztályának.
Szalai Ádám nagyapja igazolt játékos volt, elmondása szerint miatta szerette meg a focit, első nagy meccsélményként az 1994-es vébédöntőre és Baggio égbe bombázott tizenegyesére emlékszik. Nagyjából ekkoriban, hétévesen, a Kispest Honvéd serdülőcsapatában kezdett focizni, és egészen kiskorától kezdve élsportolónak készült. Tehetségesnek tartották, szórta is a gólokat. 16 évesen Újpestre került, de hamar megérkezett számára az első külföldi lehetőség. 2004-ben a Vfb Stuttgart hívta, előbb az U19-es csapathoz, de gyorsan felverekedte magát a tartalékegyüttesig.
„Az itthoni ifibajnokságokban rúgtam 30 gólt, elhittem saját magamról, hogy milyen nagy játékos vagyok, aztán amikor kikerültem Stuttgartba, rám néztek és azt kérdezték, hogy te hogy jöttél össze?”
Gyors fizetés és 33% kedvezmény az első hónapra.
Már előfizetőnk vagy?
Eddig a Hoffenheim játékosa volt, korábban már játszott három évet Mainzban, most visszatér.
Három-négy poszton is változtat a kezdőcsapaton a horvátok ellen a szövetségi kapitány.
A rendőrség súlyosbított a bűncselekmény minősítésén, korábban garázdasággal és könnyű testi sértéssel gyanúsították a játékost.
Óriási páros játék végén lőtte be az első magyar gólt Szalai Ádám.
A Mainz szerdai tréningje el is maradt, mert a játékosok nem voltak hajlandóak elhagyni az öltözőt.
A magyar csatár góljaival fordítottak a hazaiak. Két meccs, három gól.
A magyar fociválogatott korábbi kapitánya nem tagadja az incidenst, de azt mondja, úgy érezte, veszélyben van a testvére, ezért vitte földre az őt inzultáló férfit a pesti éjszakában.
Decemberben lesz 35 éves, az olaszok elleni meccs után nem lesz többet válogatott.
A 35 éves csatár 86-szor lépett pályára a magyar válogatottban úgy, hogy sosem játszott az NB I-ben.
Az M4Sport munkatársa optimizmusát a támadó hamar letörte. Szerinte a magyar csapat taktikai felkészültsége kiábrándító.
A magyar válogatott volt csapatkapitányát nem tartják igazi csapatjátékosnak Svájcban.
A válogatott volt kapitánya egy pesti szórakozóhelyen rúgott le egy férfit, aki belekötött az öccsébe.
Nem mást, mint Jerome Boatenget tette lóvá.
Ő lett a románok elleni vereség bűnbakja, de azért áll rendelkezésre.
„Van amikor hónapokig istenítenek, és utána jönnek hónapok, amikor látni sem szeretnének.” Szalai Ádám mesél kudarcokról és sikerekről, és a válogatott csalóka sikereiről. Ma 29 éves a válogatott csatár.
A miniszterelnök állítása szerint tíz év után először ment be a válogatott öltözőjébe, ahol leírhatatlan volt a hangulat.