Tyúkól #17: Nők, irány a szavazófülke!

Számít, hogy néz ki egy politikus, amikor be kell húzni az ikszet a szavazófülkében? Nőként érzelmesebbek vagyunk, hiányoljuk az empátiát, jobban számít a családcentrikus program - vagy épp ellenkezőleg, végre azt szeretnénk, hogy kimásszanak a politikusok a méhünkből? Miért indulnak hátrányból a politikusok, ha nők, és mit tehetne a társadalom, hogy ne legyen polarizált a porond, vagy legalább ne lejtsen a férfiaknak?

Többek közt ezekre a kérdésekre keressük a választ június 9-ére készülve Szabó Andreával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézetének tudományos főmunkatársával.

Részletesebben:

  • 00:00 - Szokásos beköszönés.
  • 01:35 - Pőre számok: több nő szavazhat, mint férfi. Konklúzió: ha mind elmennénk és egy irányba szavaznánk, az történne az országban, amit a nők akarnak. De hát nem megyünk mind, és pláne nem szavazunk egy irányba.
  • 04:04 - Mit tudunk, hogy szavaznak a nők? Korfa, szabálykövetés, Kádár-kori beidegződések, politikai szocializáció. És a témák, amikkel el lehet érni őket.
  • 10:20 - Maszkulin terep a politika? Vannak feminin pártok, Orbán Viktor, az erős kezű vezető. Emlékszik még valaki a 2006-os Gyurcsány-Orbán vitára? Annak is mi lett a vége...
  • 14:06 - Jó, ne legyünk álszentek: számít az, ki hogy néz ki. De mit jelent ez a női politikusok esetében? Férfiasnak kell lenniük? Vagy pont, hogy a lágyságot keresik bennük a választók?
  • 20:45 - Ajánlatok, amikkel a politikusok megkínálják a nőket: .............
  • 26:04 - Kell-e egyáltalán ajánlatot tennie egy politikusnak a nők felé? Ha igen, miért nem? És a választói akarat merre mutat?
  • 28:32 - A fiatalok preferenciái: néhány mítosz megdöntése. Ki szólítja meg őket? Senki. Miért? Mert vékony választói réteget képeznek.
  • 35:50 - Továbbra is családcentrikusan gondolkodunk - mármint nem mi, hanem a magyar társadalom. Az ebből következő tanulságok levonása után lássuk, milyen hatással lehetnek a kegyelmi-ügy hullámai a választásokra.
  • 44:31 - Ingerküszöb: áldás és átok. Sok mindenen léptünk túl az elmúlt húsz évben, az biztos, hogy ha jön egy következő rezsim, a lelkek reparálásával kell kezdenie.
  • 47:06 - Meg a politikai szocializációval. Amit ma egy női politikusnak tűrnie kell Magyarországon, azt senki nem tenné zsebre.
  • 50:13 - Az elnyomott férfiak visszavágnak.

Olvasásra ajánljuk:

Két hét múlva esedékes adásunkban a Primark hazai debütálása kapcsán beszélgetünk majd fenntartható divatról, silány, de olcsó göncökről - és arról, hogy azok árát ki fizeti meg. Ha van a témával kapcsolatban javaslatod, ötleted, meglátásod, írd meg nekünk a tyukol@444.hu címre!

Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, és meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók.

Illusztráció: Kiss Bence/444

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #276: Illegális ebihalak a likőrválogatottban [hószu]

Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast