Az amerikai gazdaság elhúzott a fejlett világtól, most nagyon erős, de ha jön valami zavar, már kevés a tartaléka

podcast

Ajándékozás

Cikkek ajándékozásához Közösség vagy Belső kör csomagra van szükséged.

Ha már előfizetőnk vagy, jelentkezz be! Ha még nem, válassz a csomagjaink közül!

A koronavírus-járvány óta az amerikai gazdaság növekedése látványosabb gyorsabb, mint a fejlett világ többi országáé. Nemcsak a német ipar visszaesése majd az energiaválság miatt meggyengült Európai Uniól, de a többiektől, Kanada, Ausztrália, Japán, Új-Zéland is egyre lemarad. A folyamat nem most kezdődött, hanem három évtizede tart, de amit az utóbbi két-három évben látunk, az az elemzőket is újra és újra meglepi. Negyedévről negyedévre várják a recessziót, de csak nem jön. A tőzsde mindig új csúcsokra mászik, a munkaerőpiac maximumon pörög (történelmi minimumon a munkanélküliség), a termelékenység javul, a világ legnagyobb gazdasága évente 2-3 százalékkal nő, miközben mindenki stagnál vagy esik.

A Hold Alapkezelő két szakértő munkatársát kérdeztük; a stúdióban Móricz Dániel befektetési vezető és Balásy Zsolt portfoliókezelő.

Balásy Zsolt és Móricz Dániel
Fotó: Kiss Bence/444

A beszélgetést most még csak a Belső Kör és a Közösség csomagok előfizetői hallhatják. Rövidesen lesz ingyenes változat is. Addig is fizessenek elő, mert úgy sokkal jobb!

Csatlakozz a Körhöz, hogy hozzáférj minden műsorunkhoz!

Ezt az adást csak Belső kör és Közösség csomagjainkkal érheted el. Légy része a közösségünknek,
segítsd a 444 működését!

Már előfizetőnk vagy?
Jelentkezz be!
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast