A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő közzétette a rákosrendezői ingatlanok adásvételi szerződését, amelyből több részlet is kiderül a tranzakcióval kapcsolatban. Az olvashatatlan formában beszkennelt dokumentumokban Vitézy Dávid első körben három fontos tényt is megtalált, ezeket a Facebook-oldalán osztotta meg:
Az állam 50,9 milliárd forintért adta el az összesen hét darab ingatlant, a vételárat viszont három részletben fogják kifizetni az arabok. Az első vételár-részletet, ami a teljes vételár 25 százaléka, 12,7 milliárd forint, a szerződés aláírása után 10 napon belül kell elutalnia az államnak.
A második vételár-részletet, vagyis 17,8 milliárd forintot akkor kell majd utalni, ha a szükséges jogszabály-módosítások hatályba léptek, az építési engedély is megvan, és kihirdették, hogy a projekt nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházás, két ingatlan esetében a tulajdoni lapokról törölték a perfeljegyzéseket.
A harmadik vételár-részletet pedig akkor kell elutalnia az arab beruházónak, ha az állam írásban értesítette őt arról, hogy elvégezte a megállapodás szerinti infrastrukturális beruházásokat. Ennek legkésőbb a 2039. március 10-e utáni 10 napon belül kell megtörténnie. Ha ez az infrastrukturális megállapodás hat hónapon belül nem születik meg, akkor egyébként bármelyik fél egyoldalú nyilatkozattal azonnali hatállyal elállhat az egész szerződéstől.
Az állami fejlesztéssel kapcsolatban a vevő élhet kifogásokkal, amik békés úton, de adott esetben bíróságon is rendeződhetnek.
Ha az arabok késnének bármely vételár-részlet kifizetésével, akkor a késedelem minden napjára az adott félév első napján érvényes jegybanki alapkamat plusz 8 százalékpont késedelmi kamatot határoztak meg.
Ha a beruházás megvalósulásához szükséges bármiféle plusz jogszabály-módosítást, azt az araboknak az idei év végéig jeleznie kell. Ha a módosítások a vállalt határidőn belül nem történnek meg, akkor az arabok a határidő letelte utáni 12 hónapban elállhatnak az üzlettől, legkésőbb ezt viszont csak 2027. június 30-ig tehetik meg. Természetesen ebben az esetben a vételár-részletet vissza kell utalnia az államnak.
Az arabok ugyanakkor a beruházással kapcsolatos első végleges építési engedély véglegessé válásának napjáig egyoldalú nyilatkozattal is elállhatnak az egész projekttől.