A poloskázás hogyan viszonyul a nemzeti ünnep méltóságához?
Menjünk végig az idézeten - ajánlja Gulyás. A poloska a Tisza Párt elnökének a beceneve, aki lehallgatta a volt feleségét. Nem bántó szerinte ezt használni rá. A többi rész azokra vonatkozott, akik külföldi megbízásból dolgoznak. Belefér, hogy így minősíti a kormányfő nemzeti ünnepen a politikai ellenfeleit? Gulyás szerint nem a politikai ellenfeleik összességére vonatkozott Orbán felsorolása, mert van olyan is, aki szereti a hazáját és utálja a kormányt, őket a miniszterelnök nem bántotta meg, együtt ünnepeltünk azokkal, akik nap mint nap ezért az országért ünnepelnek.

A hvg aztán áttér a Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető által árulónak tartott magyar politikusokkal, újságírókkal és aktivistákkal érintő fenyegető kijelentésekre, felidézve Orbán korábbi kijelentését, hogy ők soha nem vetemednének arra, hogy elhallgattassák azokat, akik nem értenek egyet velük. Gulyás szerint nincs olyan javaslat a Parlament előtt, ami elhallgattatná a sajtót, ez egyelőre hipotézis, várjuk meg, hogy mi lesz a javaslatban. Magyarországon a sajtószabadságot semmi nem korlátozza, kéthetente lehet például kérdezni a kormányinfón.
Azt ugyanakkor hozzáteszi, hogy semmilyen külföldi befolyás nem titkolható el, ha valaki az Egyesült Államok kormányától kapott pénzt, akkor ezt a tényt tegye nyilvánossá.
Elveszek a szót a hvg újságírójától, aki még mikrofon nélkül arról kérdez, hogy a Fidesz is kapott annak idején Soros-pénzt. Gulyás szerint Magyarországon akkor még kommunista diktatúra volt.