
Szerdán a vádlottak meghallgatásával folytatódott a zuglói és újbudai parkolási rendszerekhez kapcsolódó korrupciós ügy tárgyalása, számolt be a Telex. A vádlottak padján ült Zugló két korábbi szocialista polgármestere, Tóth Csaba és Horváth Csaba, a szintén volt MSZP-s Baja Ferenc, a zuglói Fidesz korábbi elnöke, Jelen Tamás, Büki László korábbi újbudai hivatalnok. Szintén vádlott Sz. Zoltán, aki az ügyészség szerint tudhatott arról, hogy a politikusok elfogadták a vesztegetési pénzt a Nagymesterként is ismert F. Zsolt vállalkozótól. A vád lényege, hogy a pénzért cserébe F. Zsolthoz köthető cégek nyertek el parkolási tendereket Zuglóban és Újbudán 2017-ben.
F. Zsolt jó barátja volt a BKV élén több mint tíz évig regnáló vezérigazgatónak, Bolla Tibornak, akit a 444 cikke és az azt alátámasztó fotók megjelenése után Karácsony Gergely főpolgármester a héten menesztett.
Az ügyészség szerint a politikusok, köztük Tóth Csaba és Horváth Csaba a kerület parkolási cégének bevételeiből kaptak pénzt. Baja Ferencet és Molnár Zsoltot pedig azzal vádolják, hogy minimum 70 millió forintot fogadtak el F. Zsolttól, amiért cserébe nem támadták vagy akadályozták, hogy a hozzá köthető cég kiemelt haszonnal üzemeltesse a BKV informatikai rendszerét. F. Zsolt korábban a BKV és a CBA informatikai igazgatója is volt. Az ügyészség szerint egy, a költségvetési csalások elkövetésére létrehozott bűnszervezetet irányított a Nagymester.
Horváth Csaba a bíróság előtt mélységesen felháborítónak nevezte az ellene felhozott vádakat, és tagadta bűnösségét. Azt állította, hogy az ügyészség vádjai igaztalanok, hazugok és hamisak, az egész eljárás pedig alaptalan és komolyan vehetetlen. Horváth azt mondta, minden vagyonát politikai karrierje előtt szerezte: „kevés politikus mondhatja el magáról, hogy 22 éves politikai pályafutása alatt egyetlen vagyontárggyal sem gazdagodott”, de ő ilyen. Horváth szerint csak akkor állnának meg az ellene felhozott vádak, ha lenne egy időgépe: a főváros már azelőtt döntött a parkolási rendszerről, mielőtt ő polgármester lett volna. Horváth szerint egy ellenzéki politikusnak informátorokra van szüksége, és F. Zsolt egy ilyen informátora volt, mert tudhatott a Fidesz bizonyos belső ügyeiről, és jóban volt a Fidesz-közeli Tombor Andrással. Később aztán jó kapcsolatba kerültek, de soha nem kért vagy kapott tőle jogtalan előnyöket, és Horváth nem kötötte össze F. Zsoltot a zuglói parkolással.
Amikor a bíró az F. Zsolttal történt találkozókról kérdezte, Horváth azt mondta, „hát, lehet, hogy unatkoztam”. A politikus szerint „speciális” politikai motiváció állhat a háttérben, hogy őt vádlottként kezelik.
Tóth Csaba is tagadta bűnösségét, és értetlenségét fejezte ki, hogy bíróság elé került F. Zsolt vallomása miatt. Azt mondta, „állampolgárként, aki még hisz az igazságszolgáltatásban”, meglepőnek tartja az ügyészség működését. Tóth a vádak kapcsán karaktergyilkosságról és hazugságokról beszélt. Kifejtette, hogy önkormányzati képviselőként nem volt lehetősége beleszólni semmilyen ügybe, és mivel az MSZP kisebbségben volt, nagyon sok embert kellett volna meggyőznie ahhoz, hogy bármi úgy legyen, ahogy ő szeretné. Nem emlékezett arra, hányszor találkozott F. Zsolttal, csak arra, hogy ő nem kereste a Nagymestert, nem is volt vele jó viszonyban.
„Nem tudom, miért volt problémás a zuglói parkolási rendszer, miközben az a legkorszerűbb és minden visszaélést nélkülöz”, fogalmazott és ha mindezt máshogy tüntették fel, az politikai rosszindulat lehetett.
Az ügy fideszes érintettje, Jelen Tamás szintén ártatlannak vallotta magát. A vád szerint ő segíthetett abban, hogy az F. Zsolthoz köthető számlagyáras bűnszervezet cégei Zugló mellett Újbudán is elnyerjék a parkolási megbízásokat. Jelen elmondta, hogy a botrány idején egy „rossz állapotú pártcsoportot” kellett felkészítenie a választásokra, és a Fideszben ekkor fontos volt a kommunikáció, különösen olyan témákban, amelyek „a Fidesz malmára hajthatják a vizet”, mint a parkolás. Állítása szerint ezért találkozott F. Zsolttal.
Jelen szerint ő a Fidesz zuglói gyengesége miatt nem volt közel a döntéshozókhoz, ezért nem érti, mit keres az ügyben.
Az ügyészség összesen hét ember ellen emelt vádat. A januári előkészítő ülésen az ügyészség Horváth Csabára és Tóth Csabára 6 év börtönt és 50 millió forint pénzbüntetést kért, Jelen Tamásra 4 év börtönt és 30 millió forintos büntetést, Büki Lászlóra 6 év börtönt és 30 millió forintos büntetést, Baja Ferencre 4 év börtönt és 15 millió forintos büntetést, Molnár Zsoltra pedig két és fél év börtönt és 25 millió forintos büntetést. Az Sz. Zoltánra kért büntetés 1 év 6 hónap börtön és 30 millió forint pénzbüntetés. A vádlottak januárban mindannyian tagadták bűnösségüket, és nem mondtak le tárgyalási jogukról. A védőik indítványozták F. Zsolt vallomásának kizárását a bizonyítékok közül.
A tárgyalás pénteken folytatódik a többi vádlott meghallgatásával.