Tyúkól 44#: A Labubu-pokol, avagy mi az istennek találták fel újra a Moncsicsit?

Aki nem egy kő alatt él (értsd: használ bármilyen közösségi médiaplatformot), az jó eséllyel mást se lát mostanában, csak extázisban sikoltozó vagy síró embereket, akik szőrös kis izéket rejtő dobozokat bontogatnak szakmányban. Vagy pucér seggű babákat, retekkel/muffinnal/elefántfülekkel a fejükön. Mi végre ez a nagy lelkesedés? Megértünk a pusztulásra?

Szögezzük le az elején: a Labubu-dili nem a spanyolviasz feltalálása, csak régen Donald rágót meg Panini matricát lehetett csak gyűjteni. De a szüleink már akkor se voltak boldogok, pedig a Donald rágó nem került horror összegbe.

De mi az isten ez egyáltalán? Honnan jön?

Miért lett híres? Van bármi értelme?

Miért szeretünk így gyűjtögetni? Van emögött valami pszichológia? Moncsicsiből is volt egy csomó féle a végére.

Bővebben:

  • 00:00:17 - Nagyon fontos dologgal fogunk foglalkozni, kicsit mondjuk aggódunk a trendszerűségén. (Látva, hogy most mi megy a TikTokon, kár volt aggódni ezen.)
  • 00:30:00 - Üdv a labubu-pokolban
  • 00:01:28 - Sonny Angelek és Labubuk, igen.
  • 00:03:30 - Mi az a Labubu?
  • 00:07:20 - Onnan indultunk, hogy valaki feltette a táskájára, ma már minden tele van bontogatós videókkal.
  • 00:10:15 - Annyira tele van, hogy még rave-party-kon is felbukkannak!
  • 00:12:55 - Ráadásul még kiegészítők is vannak!!!
  • 00:15:13 - Zsuzsi eldönti, hogy neki kell (spoiler: már van neki)
  • 00:15:30 - Az ígéret: figyelmet kapsz tőle
  • 00:16:00 - ASMR-rajongók figyelem: Nóra bontogat!
  • 00:19:20 - Minőségügyi problémáink akadtak, de hát mit vártunk…
  • 00:20:25 - Mi ez az ürességérzés a bontogatás után?
  • 00:22:50 - Mennyi mindent gyűjtöttünk!!!
  • 00:27:10 - Már van pénzünk, úgyhogy a gyermeki énünknek megvehetünk mindenféle hülyeségeket.
  • 00:32:45 - Eleve a fiatal felnőttekre lőnek, mert ők a fizetőképes kereslet. Kitolódtak a generációs hatások, más a hozzáállás.
  • 00:39:00 - Azzal adják el a terméket, hogy segíteni akarnak, de valójában mesterségesen generált űröket töltenek ki.
  • 00:42:10 - Mi lesz a rengeteg szeméttel?
  • 00:44:15 - Könyveket gyűjteni oké?
  • 00:49:51 - Mi lesz, ha már az újabb generáció nem akar majd bizbaszokat gyűjteni?
  • 00:53:15 - Hallottál már a Labubu tolvajokról?
  • 00:54:45 - Gumikrokodilok. IGEN.
  • 00:57:25 - Szolgálati közlemény: keressük a nagy nílusi krokodilt.
  • 01:01:46 - Mi a különbség a puttók és a kerubok között?
  • 01:05:41 - Nusi elment a kormányinfóra, és milyen izgi volt!

Néhány szakirodalom:

Podcastunk kéthetente jelentkezik új adással, meghallgatható a 444 Spotify- és Apple-csatornáján is. Korábbi adásaink itt találhatók. Javaslataid, ötleteid, meglátásaid a tyukol@444.hu címre várjuk.

Illusztráció: Kiss Bence/444

Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #276: Illegális ebihalak a likőrválogatottban [hószu]

Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast