A valótlan híresztelésekkel szemben az ingatlanértékesítések nem a vagyon felélését, hanem éppen az állami működés hatékonyságának növelését, az állam működési költségeinek csökkentését szolgálják – mindezt a nyilvánosság és a törvényesség teljes körű biztosítása mellett
– írta közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium, amely visszautasítja a a belvárosi paloták privatizációjával kapcsolatos „hangulatkeltő, politikai célokat szolgáló hamis híreszteléseket”.
A tárca a Válasz Online hétfői cikkében megjelent értesülésekre reagált, mely szerint a kormány még a választások előtt számos értékes, történelmi léptékű ingatlant bocsátana árverésre, és a lap forrásai szerint Tiborcz István aktív szereplője lehet az új privatizációs folyamatnak.
A cikkre reagálva szerdán Magyar Péter közleményben jelezte, hogy hatalomra kerülve ki fogják vizsgálni ezeket az ügyeket:
A palotákat néhány napos kiírással, szinte titokban tartva hirdetik, hogy közpénzből felpumpált magánvagyonokból szerezhessék meg
– írta Magyar Péter.
Az NGM ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy minden értékesítés nyíltan történik, és a tulajdonos az lesz, aki a legtöbbet fizeti az ingatlanért. Tájékoztatásuk szerint eddig kilenc ingatlant hirdettek meg az MNV prospektusában szereplők közül, ebből egy esetében van folyamatban a licitidőszak.
A tárca szerint az értékesítésre szánt épületek „olyan, szerkezetileg és gépészetileg elavult ingatlanok, amelyek fenntartása rendkívül költséges, felújításuk pedig aránytalanul magas költséget jelentene az államnak.” Így a tervek szerint az érintett kormányzati szervek energiahatékony, és ennek köszönhetően olcsóbb fenntartású épületekbe költöznek, amelyek „speciális állami követelményeknek megfelelő technikai és biztonsági felszereltséggel rendelkeznek”.
Az értékesítésre szánt épületek között van többek között a Belügyminisztérium Széchenyi téri komplexuma, a Pénzügyminisztérium József Nádor téren álló központja; és a Magyar Államkincstár Hold utcai székháza, amelyet Lechner Ödön tervei alapján építettek.
(via Telex)
Válasz helyett elhajtották a kérdezősködő Válasz Online-t, amely szerint Tiborcz aktív szereplője lehet a kormány legújabb privatizációs folyamatának. Több értékes, történelmi épületet árverezne el ugyanis a kormány.
Magyar reagált a VálaszOnline értesülésére, miszerint Tiborcz István és körei nevére készülnek átjátszani Budapest legértékesebb állami palotáit. Azt ígérte, visszaveszik ezeket, ha tényleg megvalósulnak az ügyletek.