A miniszterelnök ultrahangos interjújában előkerült az Orbán család hatvanpusztai birtoka, bár Orbán Viktor először még azt a felvetést is komolytalannak próbálta beállítani, hogy az épületegyüttes az ő haciendája lenne. Korábban arra hivatkozva nem akart a birtokról beszélni, mert nem akart beleszólni a szülei dolgába.
Majd most nagy nehezen mondott néhány szót a nemrég felújított épületegyüttesről: „Az édesapámé. Az egy gazdaság, az egy gazdaság, amit édesapám alkotott meg. Egy régi állami gazdaság volt, én gyerekkoromban egyébként még ott dolgoztam diákmunkán, az lerohadt, szétesett, édesapám megvásárolta, és csinál belőle egy gazdaságot, és az az övé. Ez van kikiáltva valamilyen, nem is tudom...”
Bár a kérdező ezután inkább öltözködési kérdésekre váltott át Orbán Viktorral, a hatvanpusztai majorság története azért összetettebb.
Ferenczi Kriszta 2014-es könyvéből, a Narancsbőrből lehet tudni, hogy az egykori József főhercegi majorságot magas aranykorona-értékű földek veszik körül. Öt műemléki épület áll rajta, a terület a Csákvári Állami Gazdaság kezelésében lévő állami tulajdon volt, ami 2011 júliusában a CZG Ingatlanforgalmazó Kft. birtokába került. A cég pedig a miniszterelnök édesapjáé, Orbán Győzőé. A 13 hektáros területen fekvő majorságot először Mészáros Lőrinc cége bérelte. Ferenczi szerint Mészáros Lőrinc cége 2011-ben előre kifizette Orbán Győzőnek a tízéves bérleti díjat, 155 millió forintot. Ebből a miniszterelnök apjának cége egyben kifizette a majorságra felvett hitelét a CIB Ingatlanlízingnek. A szerző szerint ez arra utal, hogy a bérleti díjjal valójában zömmel Mészáros vette meg a nagy értékű ingatlant az Orbán családnak.
A majorságot körülvevő állami földeket pedig Mészáros cége, a Búzakalász 66 Felcsút Kft. nyerte meg 20 éves bérletre. Fölötte pedig a miniszterelnök felesége, Lévai Anikó szántói fekszenek. 2024-re a majorság körüli összes föld az Orbán és Mészáros családoké lett. Orbán Viktor apjának és Mészároséknak együtt összesen 277 hektár földje van arrafelé, ami nagyobb, mint a budapesti V., a VI. vagy a VII. kerület. De van arra egy golfklub is, ami korábban Csányi Sándor OTP-vezérhez tartozott, de már Orbán Győzőé, és egy részben Mészáros Lőrinchez, részben a kormányfő vejéhez, Tiborcz Istvánhoz köthető cég üzemelteti.
A birtokon 2019-ben kezdődtek nagyszabású építkezések, közben egy műemléki istállót is leromboltak, hogy földalatti objektumot építsenek a helyére. A gazdasági portaépületnek beállított komplexum azóta egész elképesztő képet mutat a drónfelvételekről. A belső fotók a régi főúri-apátsági könyvárakat felidéző, festett mennyezetű, belül karzatos, egyik végén hatalmas kandallóval díszített teret mutattak.
Hadházy Ákosnak egy ott dolgozó munkás azt mondta, hogy 2023 nyarára már csak a medencéket és a tavat kellett vízzel feltölteni. „Az első kisebb épület egy luxus kúria, amiben már akkor bent állt pl. egy antik állóóra és egy egészen csicsás cserépkályha. A második épületet belsejéről a hvg képeket is szerzett, az ugye a kazettás mennyezetű, hatalmas kandallóval fűtött könyvtár. Az egyik L alakú épületben rengeteg lakosztály található, szállodai elrendezésben, ez az épület föld alatti folyósóval összeköttetésben áll a kisebb kúriával és a mélygarázsokkal. A másik L alakú épületben hatalmas konyha és több nagy közösségi tér, étterem található, alatta pedig hatalmas élelmiszer raktár, három hűtőszobával. A kisebb épületek a portaszolgálatot és a gépészetet rejtik” – írta a képviselő egy általa látott videó alapján.
Sem az üzleti, sem a tudományos életbe nem vágyik. Szerinte 2026-ban az lesz a kérdés, hogy valaki másnak van-e esélye nyerni a választásokon.
Egyszerűen így nevelték a miniszterelnököt.
A valaha volt legnépszerűbb Habsburg férfi, József nádor építtette, Vajda János költő itt volt gyakornok, a csúcskorszakban pedig legalább 44 család lakott Hatvanpusztán.
Összesen 277 hektárról van szó, ami nagyobb, mint az V., a VI. vagy a VII. kerület Budapesten.
Hadházy Ákos berepült a birtok fölé, amit Mészáros Lőrinc bérelt a miniszterelnök apjától, de a kormányfői kuvasz is itt lakott.
Ledózerolták az 1920-as években épült istállót Hatvanpusztán, tovább terjeszkedik a hatalmas pincerendszer.
Gazdasági portaépület! A föld alá süllyesztve.
A HVG megszerezte az első, odabent készült fotót. A kazettás mennyezetre református templomok festett fakazettáinak másolatai kerülnek, lesz hatalmas kandalló is.