Egy ember meghalt, nyolcan pedig megsérültek, miután tömegpánik alakult ki a jordániai főváros, Ammán központjában egy közösségi meccsnézésen – írja az MTI.
Az ázsiai ország belügyminisztériumának keddi tájékoztatása szerint a Hasemita téren nagy tömeg követte kivetítőn Jordánia Algéria elleni, 2–1-es vereséggel zárult mérkőzését.
A beszámoló szerint a rendezvényen a zsúfoltság és a több ezres tömeg miatt pánik és tolongás alakult ki. Egy férfit válságos állapotban szállítottak kórházba, ahol később meghalt. További nyolc embert súlyos sérülésekkel vittek el a mentők.
A két vereséggel már biztosan búcsúzó, vb-újonc jordán válogatott a J csoport utolsó fordulójában a már továbbjutott, címvédő Argentínával játszik vasárnap Dallasban.