A dél-amerikaiak a sírból hozták vissza a meccset, még ha Németország nem is játszott jól. Az E csoport második helyén Elefántcsontpart végzett, amely története során először jutott be a kieséses szakaszba.
„I’m from Bosnia, take me to America” – énekelte a Dubioza Kolektiv régi slágerében, Džekóék pedig a Katar elleni győzelemmel történelmi meccsre készülhetnek, szinte biztosan a házigazdák ellen.
A stadion átépítése miatt törmelékek és munkagépek között készül Svédország a Japán elleni, továbbjutásról döntő utolsó csoportmeccsre.
A vuduzás csak a Ghána elleni meccsre szólt, igaz, azon kifejezetten hatásosnak bizonyult, az angol válogatott sztárja kihagyott egy óriási helyzetet.
Hong Mjungbo elismerte, hogy csapata éppen a legfontosabb mérkőzésen nyújtotta a leggyengébb teljesítményt, de nem próbálta külső tényezőkkel magyarázni a vereséget.
Mexikó hibátlanul zárta a csoportkört, Dél-Afrika pedig Dél-Korea legyőzésével története során először jutott tovább a csoportkörből.
A harmadik helyen álló Skócia ugyan 3 ponttal áll, de -3-as gólkülönbsége miatt a sorsa már a többi eredménytől függ.
A svájciak 2-1-re verték a társrendező Kanadát, aminek még a 96. percben is volt esélye a csoportelsőséghez szükséges egyenlítő gólra. A katariak úgy estek ki, hogy csak annyi gólt szereztek, ahány öngólt.
Boston után Miamit is ellepte a Tartan Army: kiltben, dudákkal és rengeteg alkohollal csinálnak nagy városi bulit a foci-vb-ből.
Lumumba Vea egyelőre nem hozott szerencsét, kikaptak Kolumbiától 1-0-ra. De vasárnap javíthat.
A horvátoknak még két gólt lövő aranycipős angol csatár pocsékul játszott Ghána ellen.
Nem lesz ott a Norvégia elleni pénteki, utolsó csoportmérkőzésen sem.
A 41 éves klasszis lett az első játékos, aki hat világbajnokságon is gólt szerzett, és Eusébiót megelőzve már ő a válogatott vb-gólrekordere.
Az amerikai elnök ezúttal is Gianni Infantino FIFA-elnökkel közösen adja majd át a trófeát, akárcsak a tavalyi klubvilágbajnokságon.
Egy ember meghalt Ammánban, miután pánik tört ki a több ezres tömegben.