A miniszter döntött, Dávid Gyula ment.
Az új ellenőrzés figyelmeztetéseket ad a szolgáltatóknak, ha a lehetségeshez képest távolabbi időpontra tervezik az ellátást.
Szeptemberben el akarják érni, hogy legalább annyi pénzt kapjanak, mint a háziorvosi praxisok.
Ha valaki nem fizet, azt kockáztatja, hogy valamilyen hátrány éri élete egyik legfontosabb pillanatában. Ha fizet, akkor pedig elképzelhető, hogy kap egy kialvatlan orvost, aki minél előbb letudná az egészet. Ördögi kör, amiből nehéz kitörni.
6,9 millió dán adataiból készült a kutatás. Az okokról egyelőre csak találgatnak.
Február végén 2,2 milliárdos volt a tartozás.
Nem jó ez így, a minisztérium próbálna is tenni ellene.
Azt gyanítják, hogy mégsem annyira biztonságos.
Reggel még betolták az első beteget műtőbe, de nem sokkal később műtét nélkül kitolták.
A férfiaknál 6, a nőknél 3,6 százalékkal csökkent az arány.
Több tízmilliárd forint EU-s forrást osztottak ki eléggé furcsán, az Emmi szerint őket nem is kereste senki, az ITM-esek pedig ott se voltak.
A holland kormány támogatja a kis gyógyszerészeti laborokat, hogy ott a nagy gyárak szabadalmi jogait megkerülve, személyre szabottan keverjék ki a ritka gyógyszereket a betegeknek. Sokkal olcsóbban.
Nagyon sokat kellett dolgozniuk nagyon kevés pénzért. Korábban a munkaerőhiány miatt betegszállítókat képeztek át műtőssegéddé.
Két napon belül történtek a tragédiák.
Véres torokkal is jót röhöghetünk.