Erdogan takarodj! - harsogja Isztambul. 2002 óta van hatalmon, azóta gazdasági csoda történt, több mint háromszorosára nőtt a GDP, elfelejtették az IMF-t. De a technokrata hőst egyre többen látják már diktátornak.
Bécsig mentem, hogy meghallgassam, ahogy egy híres magyar külföldön panaszkodik. Teljesen összezavarodva jöttem haza, és nem csak azért, mert nem beszélek németül.
Megint nem vagyunk benne a titkos világkormányban.
A Győr-Moson-Sopron megyei katasztrófavédelmi igazgató "magánemberként" már menekülésre buzdít.
A rendőrség, a tűzoltóság, a katasztrófavédelem és a polgárőrség is védi az árvíztől a szigetet.
A Római-parti Losonc utcában állt már 860 centin is a Duna, most ez is megdőlhet. Kihalt környék, épülő gátak.
Mindenki kitálalt a 444-nek, Kocsis Máté polgármester is, Szepesi Nikolett úszónő is, illetve Zentai Oszkár sportért felelős fideszes képviselő is a SZEXBOTRÁNY-ról!!!
A palagáz olcsó áramot és környezetszennyezést okoz. Az USA-ban meglódította a gazdaságot, Európának csak most jött meg az étvágya rá. Makónál eddig nem jött be.
A pesti rakpartot már lezárták, a budai még tartja magát. A Margitsziget délután következik. A BKV hajói nem járnak.
Komáromnál az MH 25. Klapka György Lövészdandár erősíti a gátat.
A Duna partján mindenhol készülnek az árvízre. A Római-parton kedd délelőtt az utolsó éttermek is összecsomagoltak, a sétányt egy helyütt már elöntötte a víz. A Nánási utat észak felé lezárták. Katasztrófa még nincs, de a gumicsizmás katasztrófalesők már megjelentek.